Ruszył program profilaktyczny nowotworów głowy i szyi - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W związku z realizacją przez Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu oraz Klinikę Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej programu profilaktycznego nowotworów głowy i szyi – Daj sobie szansę zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań promocyjnych celem zwiększenia zainteresowania niniejszym projektem, a co za tym idzie objęciem bezpłatnymi badaniami jak największą liczbę osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwory głowy i szyi.

W ostatnich latach zaobserwowaliśmy znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory głowy i szyi. Liczba nowych rozpoznań wzrosła aż o 25%. Według danych statystycznych stanowią one 8 % zdiagnozowanych wszystkich nowotworów złośliwych. Niestety rośnie również liczba zgonów spowodowanych tą grupą chorób, które rozpoznawane są w III i IV stadium zaawansowania.

Pragniemy zapobiec wykrywaniu nowotworów głowy i szyi na późnym etapie zaawansowania poprzez BEZPŁATNE badania profilaktyczne dla osób będących w grupie wiekowej 40-65, edukację i podniesienie świadomości nt. szczególnych objawów - bardzo często lekceważonych i ignorowanych przez pacjentów, do których zaliczamy przewlekły ból gardła, chrypka, ból ucha niezwiązany z stanem zapalnym ucha środkowego, pieczenie języka, niegojące się owrzodzenia oraz uczucie zawadzania podczas połykania.

Zamierzony cel osiągniemy wyłącznie poprzez zaangażowanie placówek POZ, w których na etapie wywiadu z pacjentem, Lekarz rodzinny ma możliwość wytypować osoby z grupy podwyższonego ryzyka występowania nowotworów głowy i szyi. Placówki zainteresowane współpracą prosimy o wypełnienie oraz podpisanie w trzech egzemplarzach załączonego do wiadomości Porozumienia Stron oraz Formularza ofertowego i odesłanie na adres:

Katarzyna Kukawska

Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego UM w Poznaniu

Przybyszewskiego 49, 60-355 Poznań

z dopiskiem: „Program profilaktyczny nowotworów głowy i szyi – Daj sobie szansę”

Zapraszamy również pacjentów, którzy zaobserwowali u siebie wymienione objawy i czują się zaniepokojeni tym faktem. Rejestracja pacjentów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00 pod nr tel 503 414 178

Badania są finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażane w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, dlatego dla pacjentów są bezpłatne. Badania odbywają się poza tradycyjną kolejnością, a maksymalny czas oczekiwania na wizytę to dwa tygodnie.

Katarzyna Kukawska

Załącznik: 

pdfulotka2.pdf4.05 MB

Udostępnij