W związku z realizacją przez Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu oraz Klinikę Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej programu profilaktycznego nowotworów głowy i szyi – Daj sobie szansę zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań promocyjnych celem zwiększenia zainteresowania niniejszym projektem, a co za tym idzie objęciem bezpłatnymi badaniami jak największą liczbę osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwory głowy i szyi.
W ostatnich latach zaobserwowaliśmy znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory głowy i szyi. Liczba nowych rozpoznań wzrosła aż o 25%. Według danych statystycznych stanowią one 8 % zdiagnozowanych wszystkich nowotworów złośliwych. Niestety rośnie również liczba zgonów spowodowanych tą grupą chorób, które rozpoznawane są w III i IV stadium zaawansowania.
Pragniemy zapobiec wykrywaniu nowotworów głowy i szyi na późnym etapie zaawansowania poprzez BEZPŁATNE badania profilaktyczne dla osób będących w grupie wiekowej 40-65, edukację i podniesienie świadomości nt. szczególnych objawów - bardzo często lekceważonych i ignorowanych przez pacjentów, do których zaliczamy przewlekły ból gardła, chrypka, ból ucha niezwiązany z stanem zapalnym ucha środkowego, pieczenie języka, niegojące się owrzodzenia oraz uczucie zawadzania podczas połykania.
Zamierzony cel osiągniemy wyłącznie poprzez zaangażowanie placówek POZ, w których na etapie wywiadu z pacjentem, Lekarz rodzinny ma możliwość wytypować osoby z grupy podwyższonego ryzyka występowania nowotworów głowy i szyi. Placówki zainteresowane współpracą prosimy o wypełnienie oraz podpisanie w trzech egzemplarzach załączonego do wiadomości Porozumienia Stron oraz Formularza ofertowego i odesłanie na adres:
Katarzyna Kukawska
Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego UM w Poznaniu
Przybyszewskiego 49, 60-355 Poznań
z dopiskiem: „Program profilaktyczny nowotworów głowy i szyi – Daj sobie szansę”
Zapraszamy również pacjentów, którzy zaobserwowali u siebie wymienione objawy i czują się zaniepokojeni tym faktem. Rejestracja pacjentów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00 pod nr tel 503 414 178
Badania są finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażane w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, dlatego dla pacjentów są bezpłatne. Badania odbywają się poza tradycyjną kolejnością, a maksymalny czas oczekiwania na wizytę to dwa tygodnie.
Katarzyna Kukawska
Załącznik: