News - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Aktualności

There is no translation available.

Jak w każdy piątek, podajemy adres słubickiej apteki, która, zgodnie z uchwałą Rady Powiatu z 27 października 2020 roku, będzie pełniła dyżur w sobotę i w niedzielę, w godzinach nocnych, tj. od 21.00 do 8.00.

W ten weekend jest to: Apteka Laboratorium PHARMACOS im. J. H. Kowalczewskiego Sp. z o.o., ul. Jedności Robotniczej 2, 69-100 Słubice

There is no translation available.

Szczegóły dotyczące udzielenia nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, poniżej:

There is no translation available.

Sprawa obwodnicy Słubic w parlamencie, wizyta wicemarszałka województwa, śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców z terenu naszego powiatu, a także zakończenie roku szkolnego i piknik dla rodzin zastępczych - między innymi o tym przeczytacie w lipcowym wydaniu "Wiadomości Powiatowych", które można pobrać poniżej. Miłej lektury!

pdfWP_2_2021_copy.pdf539.59 KB 

There is no translation available.

Szczegóły w zarządzeniu starosty:

There is no translation available.

Powiat Słubicki informuje: IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 2 stopnia o burzach z gradem. Od godz. 21:25 do godz. 23:25 dnia 26.07.2021 r. prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Dotyczy powiatów: gorzowski, Gorzów Wielkopolski, słubicki, strzelecko-drezdenecki i sulęciński.

pdfOstrzezenia-meteorologiczne-zbiorczo-nr-98-z-dnia-26-lipca-2021-r.---burze-z-gradem---2.pdf170.34 KB

 

There is no translation available.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach wydał dnia 26.07.2021 r. Komunikat nr 17 w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Słubicach zaopatrującego miejscowości: Słubice, Kunowice, Nowy Lubusz, Kolonia Nowy Lubusz, Pławidła.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach, na podstawie powiadomienia o przekroczeniu w sprawozdaniach z badań próbki wody pobranej z ww. indywidualnego ujęcia wody informuje, iż jakość wody uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym i nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., po. 2294) pod względem bakteriologicznym.

W związku z powyższym woda do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw, owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków powinna być używana wyłącznie po przegotowaniu. Woda nieprzegotowana może być wykorzystywana do celów sanitarnych (WC).

pdfkomunikat-nr-17---warunkowa-przydatno-wody-do-spoycia---Subice.pdf502.06 KB

There is no translation available.

Powiat Słubicki informuje: IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 1 stopnia o burzach z gradem. Od godz. 16:00 dnia 26.07.2021 do godz. 9:00 dnia 27.07.2021 r. prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Dotyczy wszystkich powiatów.

pdfOstrzezenia-meteorologiczne-zbiorczo-nr-97-z-dnia-26-lipca-2021-r.-burze-z-gradem-1.pdf160.9 KB

There is no translation available.

- 320 km na trasie: Zgorzelec-Jelenia Góra- Karpacz-Kowary-Wałbrzych-Kamienna Góra-Nowa Ruda-Srebrna Góra-Bardo-Ząbkowice Śląskie-Strzelin-Wrocław-Zgorzelec to moc niesamowitych wrażeń, ogrom satysfakcji, ale i chwile grozy - wspomina D. Krawczyk, który, jak wiemy, by pomóc małej Józefince z Ośna Lubuskiego, objechał wokół najpierw nasze województwo, by następnie zrobić to samo z dolnośląskim. I nie jest to jego ostatnie słowo, gdyż słubiczanin ma w planach "zdobycie" kolejnych województw.

There is no translation available.

Powiat Słubicki informuje: IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 1 stopnia o burzach z gradem. Od godz. 17:30 do godz. 21:00 dnia 25.07.2021 r. prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad. Dotyczy powiatów: krośnieński, nowosolski, słubicki, sulęciński, świebodziński, Zielona Góra, zielonogórski, żagański i żarski.

pdfOstrzezenia-meteorologiczne-zbiorczo-nr-96-z-dnia-25-lipca-2021-r.---burze-z-gradem---1.pdf158.09 KB

There is no translation available.

Prawo jazdy, pozwolenie na budowę czy mapka geodezyjna - to, że takie rzeczy można załatwić w starostwie, wie chyba każdy. Ale czy przypuszczaliście, że na terenie urzędu (a raczej na jego tyłach), uda się zorganizować fantastyczną zabawę? - Dziś udowodniliśmy, że jest to absolutnie możliwe - mówił starosta Leszek Bajon, który wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zaprosił rodziny zastępcze z całego powiatu oraz dzieci z "Naszej Chaty" na piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.