News - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Aktualności

There is no translation available.

- To był intensywny czas. Naszym seniorom ze stali w ich działaniach nie przeszkodziła nawet pandemia. Wystarczy wspomnieć o skutecznym zabieganiu o utworzenie w torzymskim szpitalu Oddziału Geriatrii – przypominał starosta Leszek Bajon, który wraz z wicestarostą Robertem Włodkiem zaprosił dziś członków Rady na uroczyste, ostatnie posiedzenie tej kadencji.

There is no translation available.

There is no translation available.

Dziś poznaliśmy pierwszą z trzech osób, uhonorowanych w tym roku Nagrodą Starosty Słubickiego „Człowiek w służbie powiatu”. To Elżbieta Pych, wskazana przez Powiatową Radę Seniorów. Gratulujemy!

There is no translation available.

Mimo, że Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy dziś, to już wczoraj starosta Leszek Bajon, przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza oraz wicestarosta Robert Włodek podziękowali naszym nauczycielom. A skoro to święto edukacji, nie mogło się obyć bez nagród starosty.

There is no translation available.

Doczekała się trojga dzieci, ośmiorga wnuków i aż szesnaściorga prawnuków – Olga Derdziak z Rzepina kończy dziś 90 lat!

There is no translation available.

Kto został nagrodzony? Tego na razie nie możemy zdradzić. - Kandydaci do nagród starosty słubickiego "Człowiek w służbie powiatu", która w tym roku zostanie przyznana po raz trzeci, to osoby nietuzinkowe, przyczyniające się swoją działalnością na polu samorządowym, kulturowym, społecznym czy edukacyjnym do rozwoju naszego powiatu – podkreśla starosta Leszek Bajon.

Tym razem Powiatowa Rada Kobiet, Powiatowa Rada Seniorów oraz zarząd powiatu wskazali po jednym kandydacie, toteż nie było potrzeby zwoływać kapituły w sprawie głosowania.

Kto został uhonorowany w tym roku? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni, a póki co, przypomnijmy sobie laureatów z ubiegłych lat:

There is no translation available.

There is no translation available.

Nielegalne nauczanie, pomoc nauczycielom, ukrywanie ściganych osób czy wspieranie więźniów obozów koncentracyjnych – to tylko część działań, które z narażeniem życia podejmowali członkowie Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w okupowanej Polsce.

There is no translation available.

Wczoraj nadszedł czas na podsumowanie polsko-niemieckiego projektu, który powiat słubicki realizował z powiatem Odra-Szprewa. Przypomnijmy: w jego ramach remontu doczekały się dwie drogi, leżące w obu powiatach: u nas była to droga z Nowych Biskupic do Rzepina (swojego wsparcia udzieliły również gminy: Słubice i Rzepin), zaś nasi sąsiedzi zmodernizowali odcinek biegnący nieopodal powstającej fabryki Tesli.