Nachrichten - Powiat Słubicki

Nachrichten

Wydział informacji i promocji programów UE dla sektora rybackiego Departamentu Pomocy Technicznej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, we współpracy z Departamentem Rybołówstwa, przygotował nową publikację - „Rybactwo – moja ścieżka do wielkiej kariery”.

Powiat Słubicki informuje: IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia o gęstej mgle. Od godz. 23:00 dnia 23.10.2024 do godz. 09:00 dnia 24.10.2024 prognozuje się lokalnie gęste mgły, w zasięgu których widzialność może miejscami wynosić poniżej 200 m. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

We wtorek (29 października) o godz. 13.00, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach przy ul. Piłsudskiego 19, odbędzie się VIII sesja Rady Powiatu. W załączniku poniżej proponowany porządek obrad:

pdfPorzdek-sesji-29.10.pdf280.89 KB

Wspomnienia, fantastyczny program artystyczny, podziękowania i oczywiście ogromny tort – tak było dzisiaj w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie świętowano 5-lecie utworzenia Dziennego Domu Senior+.

Przychodził do nas co roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, w towarzystwie innych harcerzy. Za każdym razem, gdy przynosił radnym Betlejemskie Światło Pokoju, z głębi serca podkreślał znaczenie tej akcji, dbał, by duch owego płomienia był wciąż żywy, niezależnie od tego, co działo się wówczas naokoło. Pięknie to objaśniał.

W sobotę zakończył się kolejny Lubuski Tydzień Seniora, nic zatem dziwnego, że członkowie słubickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, z Leopoldem Owsiakiem na czele, uczcili ten dzień fantastyczną zabawą, zorganizowaną w Collegium Polonicum.

Powiat Słubicki informuje: IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze. Od godz. 08:00 dnia 13.10.2024 do godz. 21:00 dnia 13.10.2024 prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu. Miejscami wystąpią burze. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają lubuskie firmy do udziału w konkursie pn. Nagroda Gospodarcza Marszałka Województwa Lubuskiego 2024.