Aktualności - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności

- Muszę się wam do czegoś przyznać: zazdrości wam bardzo wielu dorosłych, chcących znowu być w waszym wieku - mówił dziś dzieciom z "Naszej Chaty" wicestarosta Robert Włodek, który odwiedził je z okazji ich święta.

Pełna treść ogłoszenia oraz klauzula informacyjna znajdują się w załącznikach poniżej:

docogoszenie-o-przetargu---parkingi-czerwiec-2023.doc68.5 KB

docxKlauzula-informacyjna-6.2023.docx21.03 KB

- Wszystkim członkom rodzin zastępczych z powiatu słubickiego, z okazji ich święta składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie oraz opiekę i troskę - mówi starosta Leszek Bajon, który wraz z szefową Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anną Gołębiowską zaprasza zainteresowanych założeniem takiej rodziny na Drzwi Otwarte – odbędą się one dziś, od 10.00 do 14.00 w PCPR.

Drzewa marzeń w sali sesyjnej starostwa? A dlaczego nie? Na taki pomysł wpadli pracownicy i mieszkańcy Dziennego Domu Senior+, którzy zaprosili do działania uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Huczne obchody Dnia Matki w Słubicach to już tradycja! To dzięki dzielnym seniorom ze słubickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, z jego prezesem Leopoldem Owsiakiem i jego zastępczynią Kazimierą Chrzanowską na czele. Sobotnią zabawę otworzył fantastyczny występ zespołu Konsonans. Raz jeszcze brawo!

To pierwsza tego typu klasa w powiecie słubickim – uczniowie, prócz zdobycia wyuczonego zawodu, odbędą także skróconą służbę przygotowawczą, uzyskają dodatkowe punkty przy aplikowaniu na wyższe uczelnie wojskowe oraz zwiększą swoje szanse na zawodową i terytorialną służbę wojskową.

„Nasza szkoła ma patrona, który uczy nas, jak kochać” – to fragment hymnu szkoły, ułożonego przez... nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, świętującego dziś 50-lecie utworzenia!

Pani Alicja przez ostatnie dziesięć miesięcy pełniła obowiązki szefowej ośrodka, zaś od 1 lipca (przez najbliższe cztery lata) będzie jego dyrektorem.