Aktualności - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności

Między innymi o zbliżającym się strajku nauczycieli rozmawiał dziś wicestarosta Robert Włodek z prezesem słubickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Weroniką Bursztynowicz oraz Krystyna Kibą, przewodniczącą Sekcji Emerytów i Rencistów przy słubickim ZNP.

Pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Kobiet, uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior+, a także ogromne dofinansowanie, dzięki któremu przy słubickim szpitalu powstanie najnowocześniejszy w regionie Oddział Ratunkowy - to tylko niektóre tematy, które znajdziecie w marcowym wydaniu "Wiadomości Powiatowych". Gazeta jest już kolportowana do skrzynek naszych mieszkańców, a wersja elektroniczna dostępna jest tutaj:

pdfWiadomosci-Powiatowe-3.2019.pdf1.46 MB

We wtorek, 26 marca, o godzinie 13.30, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach, odbędzie się VII sesja Rady Powiatu. W załączniku proponowany porządek obrad:

pdfzawiadomienie-sesja-26.03.pdf30.99 KB

- Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszego dnia wiosny! - z takim okrzykiem wpadły dziś do gabinetu starosty Leszka Bajona dzieci ze słubickiego przedszkola "Krasnal Hałabała". I rzeczywiście, od razu zrobiło się wiosennie - przedszkolaki wręczyły staroście oraz innym pracownikom starostwa własnoręcznie wykonane tulipany. 

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.
Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Więcej informacji w ogłoszeniu poniżej i na plakacie:

pdfogloszenie_konkurs_Polska_Wies_XI.pdf287.03 KB

"Nie zostawiaj nikogo w tyle" - pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczny Dzień Osób z zespołem Downa, znany także jako tzw. Dzień Kolorowej Skarpetki.

Między innymi o zbliżającym się remoncie drogi z Nowych Biskupic do Rzepina, a także o służbie zdrowia i sprawach związanych z edukacją, rozmawiał dziś starosta Leszek Bajon z burmistrzem Słubic Mariuszem Olejniczakiem.
- Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a o potrzebach i sprawach ważnych dla naszych mieszkańców będziemy rozmawiać regularnie - zapewnia starosta.

Sprawozdanie Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach z działalności w roku 2018 oraz informacje o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu - to główne punkty przedwczorajszego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, które poprowadził jej przewodniczący starosta Leszek Bajon. 

Wyboru dokonano podczas wczorajszego, pierwszego w tym roku posiedzenia zarządu. Gratulujemy! 

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców i pracowników lubuskich przedsiębiorstw, które odbędzie się 22 marca 2019 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Gorzowie Wielkopolskim.