Aktualności - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności


- Pomyśleliście o wszystkim - chwalą uczestnicy dzisiejszego spotkania. Ale po kolei.

- Wspaniale! Trzyipółletnia, bezinteresowna praca przyniosła efekt - mówili mieszkańcy Słubic, którzy zebrali się po południu na placu Sybiraków. Powód był bardzo doniosły: dziś, w 79. rocznicę radzieckiej agresji, uroczyście odsłonięto Pomnik Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę.

W jak sposób to osiągnąć? Dowiecie się przychodząc jutro na ciekawe spotkanie. Będą interesujące wystąpienia, dyskusje, a na koniec - smaczny poczęstunek.

Z tej okazji pragniemy złożyć wszystkim tym, którzy przeżyli piekło zsyłek, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości oraz miłości i troski najbliższych. 
Niech pamięć o Państwa czynach i doświadczeniach życiowych będzie drogowskazem dla przyszłych pokoleń...

Starosta Słubicki Marcin Jabłoński wraz z zarządem powiatu
Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza wraz radnymi

Jak zrobić naprawdę dobrego i - co wydaje się niektórym niemożliwe - zdrowego hamburgera? Od wczoraj wiedzą to najlepiej członkowie naszych rodzin zastępczych oraz wychowankowie placówki opiekuńczo - wychowawczej "Nasza Chata" w Cybince, którzy wzięli udział w warsztatach kulinarnych, na jakie zaprosił ich starosta Marcin Jabłoński.

Już jest! Najnowocześniejsza w powiecie pracownia aplikacji internetowych została dzisiaj oficjalnie otwarta! Z nowego sprzętu korzystać będą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.

Po nocnych wyprawach śladami historii Rzepina przyszedł czas na odkrywanie tajemnic Ośna Lubuskiego. 

W związku z organizacją w najbliższy weekend festiwalu food tracków na słubickim deptaku przy ul. Jedności Robotniczej, od 14 września (piątek) od godz. 9.00 do 16 września (niedziela) do godz. 22.00 nie zostawiamy samochodów na parkingu przy rondzie Solidarności. .

Konkursem rzeźby w drewnie rozpoczęły się w sobotę polsko - niemieckie dożynki w Drzecinie. 

- Zdobyta przez was wiedza ma swoje odzwierciedlenie na waszych świadectwach. Dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłem was tu zaprosić i że jest was tak wielu. Zarówno wy, jak i wasi najbliżsi mają powody do dumy - mówił dziś starosta Marcin Jabłoński podczas wręczania stypendiów i nagród najlepszym uczniom powiatowych szkół.