Aktualności - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności

Jak w każdy piątek, podajemy adres słubickiej apteki, która, zgodnie z uchwałą Rady Powiatu z 27 października 2020 roku, będzie pełniła dyżur w sobotę i w niedzielę, w godzinach nocnych, tj. od 21.00 do 8.00.

W ten weekend jest to: Apteka „Nowa” Sp. z o.o., ul. Chopina 7/4, 69-100 Słubice

- Zdrowie i życie ludzkie nie ma barw politycznych – mówił dziś starosta Leszek Bajon przy słubickim szpitalu. Towarzyszył mu prezes słubickiego szpitala Adam Koniuk, który zaprosił posłankę Parlamentu Europejskiego Elżbietę Rafalską. Powód był szczególny: po kilkunastu miesiącach budowy nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego prace „podciągnięto” pod dach, dzięki czemu można było wieszać wiechę. A całość będzie gotowa już w przyszłym roku.

Powiat Słubicki informuje: IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze. Od godz. 19:00 dnia 23.09.2021 do godz. 04:00 dnia 24.09.2021 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu. Lokalnie możliwe burze. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

pdfOstrzeenie-meteorologiczne-zbiorczo-nr-112-z-godz.-12.07-dnia-23.09.2021-r.-silny-wiatr.pdf140.85 KB

We wtorek (28 września) o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach przy ul. Piłsudskiego 19, odbędzie się XXXII sesja Rady Powiatu. W załączniku poniżej proponowany porządek obrad:

pdfSesja-28.09.pdf51 KB

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa podczas obrad mogą być obecni wyłącznie radni i pracownicy starostwa, odpowiedzialni za przebieg sesji. Mieszkańców zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo.

23 września 2021 r. w godz. 12.00 - 12.30 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych Obrony Cywilnej, zlokalizowanych na terenie Powiatu Słubickiego. Syreny alarmowe OC wchodzą w skład powiatowych elementów Wojewódzkiego Systemu Wczesnego Ostrzegania o zagrożeniach oraz Systemu Wykrywania i Alarmowania.

Próba syren przeprowadzona zostanie zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. poz. 96), jak również zgodnie z Kalendarzowym planem realizacji zadań obrony cywilnej w 2021 roku.

Celem głośnych prób syren jest praktyczne sprawdzenie funkcjonowania systemu oraz stanu technicznego urządzeń alarmowych.

Podczas głośnej próby syren alarmowych nadane zostaną następujące sygnały akustyczne:
- ogłoszenie alarmu - modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty,
- odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty.

206 kategorii zdrowia „A", żadnej kategorii „B”, 18 kategorii „D" i 8 kategorii „E" - tak w skrócie przedstawiają się wyniki tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie słubickim.

Rozpoczęła się ona 30 sierpnia, a zakończyła dzisiaj, kiedy to w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej odbyło się spotkanie podsumowujące - obecny na nim wicestarosta Robert Włodek podziękował komisji za sprawną pracę, a zwłaszcza jej szefowej Jadwidze Caban-Korbas. Pani Jadwiga odebrała również pamiątkowy medal od wojskowego komendanta uzupełnień w Gorzowie Wlkp. ppłk. Adama Kotaraka. Brawo!

Kogo obejmowała tegoroczna kwalifikacja wojskowa?

  • Wezwano mężczyzn urodzonych w 2002 roku oraz w latach 1997-2001, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
  • Przebadano także osoby urodzone w latach 2000-2001, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia.
  • Nie zabrakło również pań urodzonych w latach 1997-2002, posiadających kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiet pobierających naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji.
  • Ponadto wezwano osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego.
  • Sporządzono 6 wniosków o przymusowe doprowadzenie przez policję.

Przed Powiatową Komisją Lekarską w Słubicach stawiło się 86,6 proc. wezwanych rocznika 2002 i 56,69 proc. z roczników starszych. Dziękujemy za sprawne przeprowadzenie kwalifikacji i do zobaczenia za rok!

Niedawno weszliśmy w drugą połowę bieżącej kadencji samorządowej. Przez ten czas udało się sporo zdziałać na rzecz mieszkańców, zaś niebagatelny w tym udział miały starania samorządowców ze wszystkich gmin powiatu słubickiego. Dlatego doceniając ich zaangażowanie w rozwój swoich małych ojczyzn, przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza oraz starosta Leszek Bajon organizują 2 października w Collegium Polonicum uroczystość, podsumowującą minioną, pierwszą połowę samorządowej kadencji.

Jak w każdy piątek, podajemy adres słubickiej apteki, która, zgodnie z uchwałą Rady Powiatu z 27 października 2020 roku, będzie pełniła dyżur w sobotę i w niedzielę, w godzinach nocnych, tj. od 21.00 do 8.00.

W ten weekend jest to: Apteka „Dbam o Zdrowie", ul. A. Asnyka 15a, 69-100 Słubice

- Moje pokolenie jest jednym z ostatnich, mającym okazję wysłuchać wstrząsających relacji z tamtych dni z ust ludzi, którzy przeżyli piekło II wojny światowej. Dlatego obiecuję, że będę przekazywał swoim dzieciom, i nie tylko, historię tych tragicznych wydarzeń, by pamięć o nich nigdy się nie zatarła - mówił dziś, podczas obchodów Dnia Sybiraka i 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę wicestarosta Robert Włodek. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza.

- Nowe technologie to przyszłość naszych powiatów. A tak się składa, że my stawiamy na przyszłość i właśnie taki kierunek powinny obrać nasze kolejne projekty. Mam tu na myśli zwłaszcza elektromobilność – podkreślał starosta Leszek Bajon, który na zaproszenie starosty Rolfa Lindemanna odwiedził wczoraj powiat Odra-Szprewa. Rozmowy na temat rozwoju technologicznego przygranicznych powiatów toczyły się m.in. na placu budowy gigantycznej fabryki Tesli, która powstaje niedaleko Grünheide.