Aktualności - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności

Lubuski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i Urząd Statystyczny w Zielonej Górze realizują badanie dotyczące oceny jakości funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w powiatach województwa lubuskiego. Instytucje te zwracają się do mieszkańców województwa lubuskiego z prośbą o wzięcie udziału w badaniu i wypełnienie poniższej ankiety. Pytania dotyczą opieki zdrowotnej (jakości, dostępności).

Kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Seniorów odbędzie się 20 maja o godz.11.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach, przy ul. Piłsudskiego 20.

   W programie posiedzenia planowane są następujące punkty:

We współpracy ze Związekiem Powiatów Polskich powstał "Słowniczek Wyborczy - wybory do Parlamentu UE". Warto się z nim zapoznać, zanim ruszymy do urn. Publikacja dostępna jest tutaj:

pdfSlowniczek-i-kalendarz-wyborczy_OK.pdf699.52 KB

15 tysięcy metrów kwadratowych, supernowoczesne technologie, a obok ludzi pracuje tu ponad pół setki... robotów!
To nie opis miasteczka przyszłości, tylko nowego centrum logistycznego MW Logistics, które uroczyście otwarto wczoraj na osiedlu Przemysłowym w Słubicach.

- Sport to zdrowie! I nieważne są wyniki, tylko zdrowa rywalizacja, wszystkim życzę powodzenia! - mówił wczoraj w Cybince starosta Leszek Bajon, podczas otwarcia VI Turnieju Piłki Nożnej Osób z Niepełnosprawnością o Puchar Starosty Słubickiego. Staroście towarzyszyli: wicestarosta Robert Włodek oraz członek zarządu powiatu Sebastian Łukaszewicz.

Nie ma nic lepszego, niż wypoczynek na świeżym powietrzu! Wiedzą to także mieszkańcy Dziennego Domu Senior+, którzy marzyli o miejscu, w którym nie tylko będzie można odpocząć, ale także uprawiać warzywa czy kwiaty, a nawet zrobić grilla!

IMGW-PIB prognozuje od godz. 19:00 dnia 15 maja 2019 r. do 19:00 dnia 16 maja 2019 r. wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 35 mm. W dzień będą występowały burze z porywami wiatru do 60 km/h. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

pdfOstrzezenie-meteorologiczne-zbiorczo-nr-33-z-15-maja-2019.pdf76.8 KB

 

 

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach informuje, że Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2019 roku.

- To superpomysł, by w jednym miejscu zgromadzić przedstawicieli wszystkich szkół średnich z okolicy. Wciąż się jeszcze waham, ale niewykluczone, że dziś wybiorę tę właściwą szkołę – mówiła nam 15-letnia Anna, gimnazjalistka ze Słubic, którą spotkaliśmy na II Powiatowym Festiwalu Zawodów. Odbył się on dziś w Collegium Polonicum i zainteresował wielu uczniów ostatnich klas gimnazjów i podstawówek z całego powiatu.

To już jutro! Jednego dnia i w jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie słubickim! 
We wtorek o 9.00 w Collegium Polonicum rusza II Powiatowy Festiwal Zawodów.