Aktualności - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności

W związku z realizacją przez Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu oraz Klinikę Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej programu profilaktycznego nowotworów głowy i szyi – Daj sobie szansę zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań promocyjnych celem zwiększenia zainteresowania niniejszym projektem, a co za tym idzie objęciem bezpłatnymi badaniami jak największą liczbę osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwory głowy i szyi.

- Jestem tu z tego samego powodu, co inni: by stanąć u boku Jurka Owsiaka, który, mimo, że dalej będzie dyrygować Wielką Orkiestrą, to wciąż potrzebuje naszego wsparcia - mówił w niedzielę wicestarosta Robert Włodek. 

Pełna informacja na temat konsultacji wraz z programem zdrowotnym znajduje się w załącznikach poniżej:

pdfInformacja.pdf232.81 KB

pdfprogram-in-vitro.pdf2.4 MB

IMGW-PIB ostrzega: od godz. 4.00 do godz. 10:00 dnia 18.01.2019 r. - prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C.

pdfLBW_STAN_20190117195356.pdf76.34 KB

"Hej, kolędy to czas” - pod takim hasłem Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Słubicach zorganizował tegoroczny konkurs kolęd i pastorałek.

Jutro (18 stycznia) o godz. 8.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach odbędzie się IV nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. W załączniku poniżej proponowany porządek obrad:

pdfzawiadomienie-o-sesji-17.01.pdf12.62 KB

 

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza na spotkanie konsultacyjne projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR 2030). Konsultacje odbędą się 21 stycznia o godz. 10:00 w Regionalnym Centrum Technologii i Wiedzy Interior Sp. z o.o. Sala A1 ul. Inżynierska 8, Nowa Sól.

To były niezapomniane bale!
Kilka dni temu pokazaliśmy, jak na swojej studniówce bawili się tegoroczni absolwenci Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach. 
Przypomnijmy: szampańskiej zabawy życzyli im: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Chustecki, członek zarządu powiatu Maciej Błoński oraz powiatowa radna Monika Karasińska.

Uwaga! Ważna informacja dla kierowców zostawiających swoje samochody przy Starostwie Powiatowym w Słubicach - od jutra (15 stycznia) nie będzie wolno parkować na placu Bohaterów, który, przypominamy, jest terenem należącym do gminy.

- To trudny dzień dla nas wszystkich... prezydent Gdańska nie żyje, Jurek Owsiak przestaje dyrygować swoją Orkiestrą... - szepczą ludzie zebrani w poniedziałkowy wieczór na słubickim placu Przyjaźni.