Nowy rok szkolny z nowoczesnym sprzętem - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Mimo, że wakacje w pełni, w naszych szkołach wiele się dzieje! W ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim trwa dalsze doposażanie szkolnych pracowni.


- To jest nowoczesna tablica interaktywna, z rzutnikiem krótkoogniskowym i wizualizerem. Na pewno przyda się naszym uczniom - nie kryje radości Jolanta Czerneńko, zastępca dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach, która pokazała nam świeżo dostarczone, jeszcze nierozpakowane urządzenie.
Oprócz tablicy jest też dziewięć rzutników samodzielnych, wraz z solidnymi uchwytami. Sprzęt, który kosztował około 33 tys. zł, trafił właśnie do naszych szkół. Ale to nie wszystko.
- Wkrótce nasi uczniowie i nauczyciele dostaną 104 zestawy komputerowe. Będzie też ogłoszony przetarg na dostawę urządzeń wielofunkcyjnych, drukarek oraz dodatkowych elementów wyposażenia, takich jak np. tablice suchościeralne czy niszczarki - wylicza koordynatorka projektu Sylwia Cor.
Ponadto w szkołach pojawią się nowe meble, a także dodatkowe wyposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu, np. sprzęt ogrodniczy dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czy samochodowe modele dla Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach. 
–Wszystko to powinno trafić do naszych szkół jeszcze w wakacje lub na samym początku roku szkolnego – zapowiada S. Cor. I wtedy do tematu wrócimy.

Udostępnij