Uczestnicy Akademii Młodego Leśnika znów ruszyli w trasę - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W ostatni weekend odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika, prowadzonej przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie. Oto relacja wraz z fotogalerią, którą dostaliśmy od koordynatora Akademii Damiana Utrackiego. Dziękujemy!

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wypraw, także tym razem dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja. Było blisko 50 uczestników,a swoimi rowerami pokonali trasę: Rzepin – lądowisko leśne – Nowy Młyn – szkółka leśna – Nowy Młyn – dąb Piast – Rzepin. Głównym tematem wyprawy była ochrona przeciwpożarowa lasu oraz działalność szkółki leśnej.
Pierwszy dłuższy postój odbył się na lądowisku leśnym znajdującym się pomiędzy Rzepinem a Nowym Młynem. To właśnie tam uczestnicy oprowadzani przez Annę Gandecką z Nadleśnictwa Rzepin dowiedzieli się, jak działa system monitorowania okolicznych lasów i ich ochrona przeciwpożarowa. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz sprzętu pożarniczego i funkcjonowania wozu strażackiego. Dzięki Ryszardowi Rybowiakowi każdy chętny mógł skorzystać z przejażdżki wozem strażackim. Serdeczne podziękowania składamy panu pilotowi, który opowiedział nam o samolocie „Dromader”, stacjonującym na lądowisku i biorącym udział w akcjach gaśniczych. Dzieci mogły z bliska zobaczyć, jak wygląda kabina pilota. Na zakończenie tej części wycieczki na uczestników czekały zajęcia sportowe m.in. bieg w workach, przeciąganie liny czy rzut do celu. 
Z lądowiska uczestnicy udali się do drugiego ważnego punktu wyprawy, tzn. szkółki leśnej w Nowym Młynie. Tutaj nie zabrakło ogniska z poczęstunkiem. 
Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 23 września, podczas którego wybierzemy się na wspólne zbieranie darów natury (grzyby, kasztany, żołędzie) oraz poznamy tematykę dotyczącą dokarmiania zwierzyny. Bezpośredni kontakt i więcej informacji u Damiana Utrackiego – 608 750 175 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Damian Utracki

Więcej zdjęć z ostatniej wycieczki AML znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij