Uczestnicy Akademii Młodego Leśnika znów ruszyli w trasę - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

W ostatni weekend odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika, prowadzonej przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie. Oto relacja wraz z fotogalerią, którą dostaliśmy od koordynatora Akademii Damiana Utrackiego. Dziękujemy!

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wypraw, także tym razem dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja. Było blisko 50 uczestników,a swoimi rowerami pokonali trasę: Rzepin – lądowisko leśne – Nowy Młyn – szkółka leśna – Nowy Młyn – dąb Piast – Rzepin. Głównym tematem wyprawy była ochrona przeciwpożarowa lasu oraz działalność szkółki leśnej.
Pierwszy dłuższy postój odbył się na lądowisku leśnym znajdującym się pomiędzy Rzepinem a Nowym Młynem. To właśnie tam uczestnicy oprowadzani przez Annę Gandecką z Nadleśnictwa Rzepin dowiedzieli się, jak działa system monitorowania okolicznych lasów i ich ochrona przeciwpożarowa. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz sprzętu pożarniczego i funkcjonowania wozu strażackiego. Dzięki Ryszardowi Rybowiakowi każdy chętny mógł skorzystać z przejażdżki wozem strażackim. Serdeczne podziękowania składamy panu pilotowi, który opowiedział nam o samolocie „Dromader”, stacjonującym na lądowisku i biorącym udział w akcjach gaśniczych. Dzieci mogły z bliska zobaczyć, jak wygląda kabina pilota. Na zakończenie tej części wycieczki na uczestników czekały zajęcia sportowe m.in. bieg w workach, przeciąganie liny czy rzut do celu. 
Z lądowiska uczestnicy udali się do drugiego ważnego punktu wyprawy, tzn. szkółki leśnej w Nowym Młynie. Tutaj nie zabrakło ogniska z poczęstunkiem. 
Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 23 września, podczas którego wybierzemy się na wspólne zbieranie darów natury (grzyby, kasztany, żołędzie) oraz poznamy tematykę dotyczącą dokarmiania zwierzyny. Bezpośredni kontakt i więcej informacji u Damiana Utrackiego – 608 750 175 / This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Damian Utracki

Więcej zdjęć z ostatniej wycieczki AML znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Share