"Dynamiczne, eleganckie, fascynujące" - Kolejne Forum Kobiet za nami - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Forum Kobiet to już cykliczne wydarzenie organizowane dla lubuskich kobiet działających w środowiskach wiejskich i małych miejscowościach.


Tegoroczna edycja forum odbyła się 26 maja w Gorzowie Wlkp., a zorganizował je powiat gorzowski, we współpracy z powiatem słubickim i Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych LOR w Kożuchowie. Do udziału w forum zostało zaproszonych 130 najaktywniejszych kobiet z naszego regionu. Lista zgłoszeń została zamknięta już po kilku dniach!
- Hasło "Dynamiczna, Elegancka, Fascynująca" to wybór świadomy – mówi Małgorzata Domagała, starosta gorzowski. – Istnieje w tym pewna kontynuacja. Bo pierwsze forum "Kobieta ABC" odwoływało się do aktywności, bezpieczeństwa i ciekawości świata. Po drugie, chcemy zachęcać kobiety do dynamizmu w działaniu na rzecz lokalnych społeczności oraz do pozyskiwania funduszy na stowarzyszenia, na rozwój wsi i miasteczek. Ale powiemy też jak być elegancką, jak szykownie przygotować imprezę, udekorować stół, salę na spotkanie mieszkańców, a nawet jak zachowywać się przy stole. Chcemy też pokazać jak fascynująca jest kobieta aktywna, zaangażowana w życie społeczności – dodaje M. Domagała.

 

3 copy


- Forum Kobiet dostarczy bardzo praktycznej wiedzy – twierdzi Jolanta Starzewska, współorganizatorka spotkania. - Mówiliśmy o pozyskiwania pieniędzy, oraz o tym, jak zakładać stowarzyszenia, na przykładzie tych już działających. Pokazaliśmy też, jak przygotowywać wydarzenia oraz jak sprawić by to co robimy dla mieszkańców było ciekawe i atrakcyjne - podkreśla J. Starzewska.
Podczas forum nie zabrakło także atrakcji w postaci nauki tworzenia bukietów oraz występów muzycznych.
Powiat słubicki reprezentowali: wicestarosta Leopold Owsiak, radna wojewódzka Grażyna Dereń oraz prezes słubickiego szpitala Małgorzata Krasowska - Marczyk.

 

7

Fot. powiat gorzowski. Więcej zdjęć z Forum znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij