"Dynamiczne, eleganckie, fascynujące" - Kolejne Forum Kobiet za nami - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Forum Kobiet to już cykliczne wydarzenie organizowane dla lubuskich kobiet działających w środowiskach wiejskich i małych miejscowościach.


Tegoroczna edycja forum odbyła się 26 maja w Gorzowie Wlkp., a zorganizował je powiat gorzowski, we współpracy z powiatem słubickim i Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych LOR w Kożuchowie. Do udziału w forum zostało zaproszonych 130 najaktywniejszych kobiet z naszego regionu. Lista zgłoszeń została zamknięta już po kilku dniach!
- Hasło "Dynamiczna, Elegancka, Fascynująca" to wybór świadomy – mówi Małgorzata Domagała, starosta gorzowski. – Istnieje w tym pewna kontynuacja. Bo pierwsze forum "Kobieta ABC" odwoływało się do aktywności, bezpieczeństwa i ciekawości świata. Po drugie, chcemy zachęcać kobiety do dynamizmu w działaniu na rzecz lokalnych społeczności oraz do pozyskiwania funduszy na stowarzyszenia, na rozwój wsi i miasteczek. Ale powiemy też jak być elegancką, jak szykownie przygotować imprezę, udekorować stół, salę na spotkanie mieszkańców, a nawet jak zachowywać się przy stole. Chcemy też pokazać jak fascynująca jest kobieta aktywna, zaangażowana w życie społeczności – dodaje M. Domagała.

 

3 copy


- Forum Kobiet dostarczy bardzo praktycznej wiedzy – twierdzi Jolanta Starzewska, współorganizatorka spotkania. - Mówiliśmy o pozyskiwania pieniędzy, oraz o tym, jak zakładać stowarzyszenia, na przykładzie tych już działających. Pokazaliśmy też, jak przygotowywać wydarzenia oraz jak sprawić by to co robimy dla mieszkańców było ciekawe i atrakcyjne - podkreśla J. Starzewska.
Podczas forum nie zabrakło także atrakcji w postaci nauki tworzenia bukietów oraz występów muzycznych.
Powiat słubicki reprezentowali: wicestarosta Leopold Owsiak, radna wojewódzka Grażyna Dereń oraz prezes słubickiego szpitala Małgorzata Krasowska - Marczyk.

 

7

Fot. powiat gorzowski. Więcej zdjęć z Forum znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Share