Co słychać w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym? - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Drzwi Otwarte, sukces w międzygimnazjalnym konkursie matematycznym oraz udział w ważnym festiwalu - to tylko niektóre wydarzenia, w jakich brali udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach. Dziękujemy za przesłane materiały:

W ramach realizowanego przez powiat słubicki projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim w Ośrodku odbyły się już kolejny raz Dni Otwarte. Podczas nich realizowane były warsztaty kulinarne z udziałem uczniów Gimnazjum oraz Szkoły zawodowej. Była ekspozycja stołu okolicznościowego, wytwory rękodzieła Szkoły Przysposabiającej do Pracy, wystawa prac oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników. W ramach projektu zorganizowano także „Spotkanie z pracodawcą”. W spotkaniu wzięli udział: naczelnik Wydziału Oświaty Grażyna Bajon, właścicielka jednej ze słubickich restauracji oraz Agnieszka Zwierzchaczewska, doradca zawodowy. Uczniowie wiele dowiedzieli się także podczas spotkania „ Czas na szkołę zawodową”.

17 maja w Ośrodku odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. 
Uczniowie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych ze Strzelec Krajeńskich, Żagania i Słubic zmierzyli się w czterech konkurencjach związanych z tabliczką mnożenia. Zwycięzcą konkursu i Mistrzem tabliczki mnożenia została Kamila Hruszczowiec uczennica klasy II gimnazjum, reprezentująca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach. Brawo!

Festiwal Twórczości Artystycznej w Lubsku jest trzydniowym przeglądem twórczości uczniów placówek szkolnictwa specjalnego województwa lubuskiego, regionu i zaprzyjaźnionych szkół z Niemiec. W tym roku odbył się po raz XXV, w dniach od 16 do 18 maja. Ośrodek reprezentowali uczniowie: Igor, Bogna, Milena, Łukasz, Michał wraz z opiekunami artystycznymi Agnieszką Niewińską – Lew i p. Magdaleną Kałkowską ze wsparciem rodzica - Anny Karaban.
Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu „Jestem Polką i Polakiem” zainspirowało małych artystów do zaprezentowania programu artystycznego – recytacji wiersza „Barwy Ojczyste” i tańca ludowego „ Polka Warszawska”. Nasi uczniowie zachwycili tym publiczność i jury.

Już Hipokrates pisał, że „lekarz leczy, a natura uzdrawia”. W myśl tej sentencji przy Ośrodku powstał ogródek sensoryczny, w którym będą odbywać się zajęcia edukacyjne i terapeutyczne. Ogródek ma swój regulamin, „ścieżkę zadań” obejmujących zmysł węchu, smaku, wzroku, słuchu i dotyku oraz etykiety z nazwami roślin. W ten sposób powstaje dodatkowo mini ogród botaniczny. W ogródku jest również akcent patriotyczny, czyli „Kącik patriotyczny z rozmarynem na 100-lecie Niepodległości”. Jak widać lekcje historii można przeprowadzić także w ogrodzie! 
Pielęgnacją ogródka jak i terenu zielonego przy Ośrodku zajmują się uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach zajęć z przysposobienia do pracy pod kierunkiem wychowawczyń: Joanny Heppner i Beaty Sznajder. W miarę możliwości ogródek będzie wzbogacany ciekawymi roślinami i innymi elementami edukacyjno – terapeutycznymi.

 

Więcej zdjęć z ww. wydarzeń znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij