Co słychać w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym? - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Drzwi Otwarte, sukces w międzygimnazjalnym konkursie matematycznym oraz udział w ważnym festiwalu - to tylko niektóre wydarzenia, w jakich brali udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach. Dziękujemy za przesłane materiały:

W ramach realizowanego przez powiat słubicki projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim w Ośrodku odbyły się już kolejny raz Dni Otwarte. Podczas nich realizowane były warsztaty kulinarne z udziałem uczniów Gimnazjum oraz Szkoły zawodowej. Była ekspozycja stołu okolicznościowego, wytwory rękodzieła Szkoły Przysposabiającej do Pracy, wystawa prac oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników. W ramach projektu zorganizowano także „Spotkanie z pracodawcą”. W spotkaniu wzięli udział: naczelnik Wydziału Oświaty Grażyna Bajon, właścicielka jednej ze słubickich restauracji oraz Agnieszka Zwierzchaczewska, doradca zawodowy. Uczniowie wiele dowiedzieli się także podczas spotkania „ Czas na szkołę zawodową”.

17 maja w Ośrodku odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. 
Uczniowie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych ze Strzelec Krajeńskich, Żagania i Słubic zmierzyli się w czterech konkurencjach związanych z tabliczką mnożenia. Zwycięzcą konkursu i Mistrzem tabliczki mnożenia została Kamila Hruszczowiec uczennica klasy II gimnazjum, reprezentująca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach. Brawo!

Festiwal Twórczości Artystycznej w Lubsku jest trzydniowym przeglądem twórczości uczniów placówek szkolnictwa specjalnego województwa lubuskiego, regionu i zaprzyjaźnionych szkół z Niemiec. W tym roku odbył się po raz XXV, w dniach od 16 do 18 maja. Ośrodek reprezentowali uczniowie: Igor, Bogna, Milena, Łukasz, Michał wraz z opiekunami artystycznymi Agnieszką Niewińską – Lew i p. Magdaleną Kałkowską ze wsparciem rodzica - Anny Karaban.
Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu „Jestem Polką i Polakiem” zainspirowało małych artystów do zaprezentowania programu artystycznego – recytacji wiersza „Barwy Ojczyste” i tańca ludowego „ Polka Warszawska”. Nasi uczniowie zachwycili tym publiczność i jury.

Już Hipokrates pisał, że „lekarz leczy, a natura uzdrawia”. W myśl tej sentencji przy Ośrodku powstał ogródek sensoryczny, w którym będą odbywać się zajęcia edukacyjne i terapeutyczne. Ogródek ma swój regulamin, „ścieżkę zadań” obejmujących zmysł węchu, smaku, wzroku, słuchu i dotyku oraz etykiety z nazwami roślin. W ten sposób powstaje dodatkowo mini ogród botaniczny. W ogródku jest również akcent patriotyczny, czyli „Kącik patriotyczny z rozmarynem na 100-lecie Niepodległości”. Jak widać lekcje historii można przeprowadzić także w ogrodzie! 
Pielęgnacją ogródka jak i terenu zielonego przy Ośrodku zajmują się uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach zajęć z przysposobienia do pracy pod kierunkiem wychowawczyń: Joanny Heppner i Beaty Sznajder. W miarę możliwości ogródek będzie wzbogacany ciekawymi roślinami i innymi elementami edukacyjno – terapeutycznymi.

 

Więcej zdjęć z ww. wydarzeń znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij