Walczyli dzielnie o puchar starosty - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ruch to zdrowie, a przy tym i świetna zabawa, czego świadkami byliśmy podczas V Turnieju Piłki Nożnej Osób z Niepełnosprawnością o Puchar Starosty Słubickiego, który rozegrano wczoraj w Cybince. 


Imprezę zorganizowało stowarzyszenie „Wsparcie”, przy dofinansowaniu powiatu słubickiego. W turnieju wzięło udział pięć drużyn, które reprezentowały: Środowiskowe Domy Samopomocy w Lubniewicach, Bieganowie i Słubicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia z Rzepina. 
- Nie możemy już doczekać się wyjścia na boisko, to będzie taki nasz mały mundial! - śmiali się zawodnicy tuż przed rozpoczęciem turnieju.
Jego otwarcia dokonał prezes stowarzyszenia „Wsparcie” Patryk Rudziński, wicestarosta Leopold Owsiak i sekretarz gminy Cybinka Sebastian Łukaszewicz.
Zwycięzcami okazali się zawodnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Lubniewic. II miejsce wywalczyła drużyna Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach, zaś na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie. Kolejne miejsca wywalczyli: Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Rzepinie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Słubicach. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Dawid Bodytko ze ŚDS w Słubicach, natomiast Łukasz Walicki (ŚDS w Lubniewicach) zdobył tytuł najskuteczniejszego strzelca.
Wszystkie drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe za uczestnictwo w zawodach. 
W imieniu starosty serdecznie gratulujemy i... do zobaczenia za rok!

 

Więcej zdjęć z turnieju znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Udostępnij