Walczyli dzielnie o puchar starosty - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Ruch to zdrowie, a przy tym i świetna zabawa, czego świadkami byliśmy podczas V Turnieju Piłki Nożnej Osób z Niepełnosprawnością o Puchar Starosty Słubickiego, który rozegrano wczoraj w Cybince. 


Imprezę zorganizowało stowarzyszenie „Wsparcie”, przy dofinansowaniu powiatu słubickiego. W turnieju wzięło udział pięć drużyn, które reprezentowały: Środowiskowe Domy Samopomocy w Lubniewicach, Bieganowie i Słubicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia z Rzepina. 
- Nie możemy już doczekać się wyjścia na boisko, to będzie taki nasz mały mundial! - śmiali się zawodnicy tuż przed rozpoczęciem turnieju.
Jego otwarcia dokonał prezes stowarzyszenia „Wsparcie” Patryk Rudziński, wicestarosta Leopold Owsiak i sekretarz gminy Cybinka Sebastian Łukaszewicz.
Zwycięzcami okazali się zawodnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Lubniewic. II miejsce wywalczyła drużyna Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach, zaś na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie. Kolejne miejsca wywalczyli: Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Rzepinie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Słubicach. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Dawid Bodytko ze ŚDS w Słubicach, natomiast Łukasz Walicki (ŚDS w Lubniewicach) zdobył tytuł najskuteczniejszego strzelca.
Wszystkie drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe za uczestnictwo w zawodach. 
W imieniu starosty serdecznie gratulujemy i... do zobaczenia za rok!

 

Więcej zdjęć z turnieju znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Share