Leonardo da Vinci byłby z nich dumny - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Pamiętacie, że członkowie stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych "Słoneczko" wraz z rzepińskimi seniorami realizują ciekawy projekt "Żywe obrazy"? W ramach pierwszego etapu programu jego uczestnicy byli już na wycieczce, podczas której odwiedzili Biuro Wystaw Artystycznych oraz zwiedzali "od kuchni" zielonogórską bibliotekę (przeczytacie o tym m.in. w majowych "Wiadomościach Powiatowych").


Tym razem uczestnicy projektu wcielali się w postaci ze znanych obrazów - inspiracją stały się dzieła Jana Vernerra "Mleczarka" i Leonarda da Vinci "Dama z łasiczką". 
- Mury Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie jak zwykle były dla nas szeroko otwarte, a Iwona Parszywka-Marczuk, nasza instruktorka i opiekunka projektu, dwoiła się i troiła, aby wszystkim pomóc, doradzić oraz odpowiednio przygotować stroje i dekoracje - opowiada Elżbieta Pych, szefowa "Słoneczka".
Pani Elżbieta podkreśla, że podczas pracy nad postaciami z obrazów nikt się nie nudził i każdy znalazł dla siebie zajęcie. 
- Na efekty prac nie trzeba było długo czekać. To, co zobaczyliśmy na końcu, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Myślę, że mamy się czym pochwalić. - śmieje się E. Pych. 
Następne warsztaty w ramach projektu już 6 czerwca.

Projekt dofinansowany przez Powiat Słubicki na realizację zadania publicznego "Wspieranie ochrony i promocji zdrowia tj. :"Organizacja i prowadzenie działań w zakresie ochrony i promocji zdrowia na terenie powiatu słubickiego".

 

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Udostępnij