Leonardo da Vinci byłby z nich dumny - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Pamiętacie, że członkowie stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych "Słoneczko" wraz z rzepińskimi seniorami realizują ciekawy projekt "Żywe obrazy"? W ramach pierwszego etapu programu jego uczestnicy byli już na wycieczce, podczas której odwiedzili Biuro Wystaw Artystycznych oraz zwiedzali "od kuchni" zielonogórską bibliotekę (przeczytacie o tym m.in. w majowych "Wiadomościach Powiatowych").


Tym razem uczestnicy projektu wcielali się w postaci ze znanych obrazów - inspiracją stały się dzieła Jana Vernerra "Mleczarka" i Leonarda da Vinci "Dama z łasiczką". 
- Mury Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie jak zwykle były dla nas szeroko otwarte, a Iwona Parszywka-Marczuk, nasza instruktorka i opiekunka projektu, dwoiła się i troiła, aby wszystkim pomóc, doradzić oraz odpowiednio przygotować stroje i dekoracje - opowiada Elżbieta Pych, szefowa "Słoneczka".
Pani Elżbieta podkreśla, że podczas pracy nad postaciami z obrazów nikt się nie nudził i każdy znalazł dla siebie zajęcie. 
- Na efekty prac nie trzeba było długo czekać. To, co zobaczyliśmy na końcu, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Myślę, że mamy się czym pochwalić. - śmieje się E. Pych. 
Następne warsztaty w ramach projektu już 6 czerwca.

Projekt dofinansowany przez Powiat Słubicki na realizację zadania publicznego "Wspieranie ochrony i promocji zdrowia tj. :"Organizacja i prowadzenie działań w zakresie ochrony i promocji zdrowia na terenie powiatu słubickiego".

 

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Share