Czytanie na przerwie? Jak najbardziej! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

11 maja Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy W Słubicach wziął udział w lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie - organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. 


To w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt. „(DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Celem akcji było zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
„III Przerwę na czytanie” zainaugurował w bibliotece szkolnej starosta Marcin Jabłoński, czytając uczniom fragment książki pt. „Fajna Ferajna” Moniki Kowaleczko - Szumowskiej. 
- Uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy z zainteresowaniem słuchali wzruszających, ale niepozbawionych humoru wspomnień dzieci z powstania warszawskiego. Książkę rekomendowała sama pisarka, gdyż przed rokiem nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim w słubickiej bibliotece - informuje Maria Wałach, koordynatorka akcji. Starosta, zachęcając uczniów do sięgania po książki, przypomniał sobie, że będąc w ich wieku zaczytywał się w literaturze przygodowej. 
Ze względu na specyfikę placówki oraz z uwagi na fakt, iż ośrodek uczestniczy w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, akcja „Przerwa na czytanie” miała zróżnicowany charakter. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się głośne czytanie w kręgach tematycznych.
W akcji wzięło udział 60. uczniów, a przebiegała ona w różnych miejscach i w różnej formie: było czytanie indywidualne, grupowe i z podziałem na role
- Kreatywność uczniów i nauczycieli była imponująca, ponieważ placówce towarzyszy motto: „Głośne Czytanie – Umysłu Rozwijanie”. Wszystkim uczestnikom akcji: panu staroście, dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom serdecznie dziękuję - dodaje M. Wałach.

 

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Udostępnij