Czytanie na przerwie? Jak najbardziej! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

11 maja Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy W Słubicach wziął udział w lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie - organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. 


To w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt. „(DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Celem akcji było zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
„III Przerwę na czytanie” zainaugurował w bibliotece szkolnej starosta Marcin Jabłoński, czytając uczniom fragment książki pt. „Fajna Ferajna” Moniki Kowaleczko - Szumowskiej. 
- Uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy z zainteresowaniem słuchali wzruszających, ale niepozbawionych humoru wspomnień dzieci z powstania warszawskiego. Książkę rekomendowała sama pisarka, gdyż przed rokiem nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim w słubickiej bibliotece - informuje Maria Wałach, koordynatorka akcji. Starosta, zachęcając uczniów do sięgania po książki, przypomniał sobie, że będąc w ich wieku zaczytywał się w literaturze przygodowej. 
Ze względu na specyfikę placówki oraz z uwagi na fakt, iż ośrodek uczestniczy w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, akcja „Przerwa na czytanie” miała zróżnicowany charakter. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się głośne czytanie w kręgach tematycznych.
W akcji wzięło udział 60. uczniów, a przebiegała ona w różnych miejscach i w różnej formie: było czytanie indywidualne, grupowe i z podziałem na role
- Kreatywność uczniów i nauczycieli była imponująca, ponieważ placówce towarzyszy motto: „Głośne Czytanie – Umysłu Rozwijanie”. Wszystkim uczestnikom akcji: panu staroście, dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom serdecznie dziękuję - dodaje M. Wałach.

 

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Share