Starosta: - To od naszej młodzieży zależy wspólna Europa - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- To wspaniale patrzeć na tylu młodych ludzi, zaangażowanych w proces integracji europejskiej. Jestem pod wrażeniem i od zawsze całym sercem kibicuję podobnym przedsięwzięciom - mówił dziś, podczas inauguracji 8. Dnia Europy na uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą starosta Marcin Jabłoński. Starosta podkreślił rolę młodych Europejczyków w rozwój Wspólnoty.


- Bo to oni będą w przyszłości decydować o dalszym jej losie - przypomniał.
Oprócz starosty głos zabrali także: zastępca burmistrza Słubic Roman Siemiński, burmistrz Frankfurtu ds. rozwoju miejskiego, budownictwa, ochrony środowiska i kultury Markus Derling, sekretarz stanu i pełnomocnik Brandenburgii w rządzie federalnym ds. stosunków międzynarodowych Martin Gorholt, prezydent Viadriny prof. dr Stephan Kudert, a także przedstawiciele wojewody lubuskiego i marszałka województwa.
Następnie przyszedł czas na wręczenie dyplomów młodym "Ambasadorom Europy" oraz symulację posiedzenia Parlamentu Europejskiego. W role europosłów wcieliło się 100 uczniów z Niemiec i Polski, m.in., z Seelow, Beeskow, Fürstenwalde, Cybinki, Zielonej Góry, Nowej Soli, Kłodawy i Dwumiasta, którzy rozmawiali o przyszłości Unii Europejskiej.
To jednak nie wszystko: przez cały dzień, po obu stronach Odry, odbywają się warsztaty, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a także spotkania i dyskusje dla dorosłych. Więcej zdjęć z dzisiejszej inauguracji Dnia Europy znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u, a informacje na temat atrakcji Dnia Europy 2018 tutaj:

http://slubice.pl/pl/wiadomosci/?id=4594

Udostępnij