Starosta: - To od naszej młodzieży zależy wspólna Europa - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- To wspaniale patrzeć na tylu młodych ludzi, zaangażowanych w proces integracji europejskiej. Jestem pod wrażeniem i od zawsze całym sercem kibicuję podobnym przedsięwzięciom - mówił dziś, podczas inauguracji 8. Dnia Europy na uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą starosta Marcin Jabłoński. Starosta podkreślił rolę młodych Europejczyków w rozwój Wspólnoty.


- Bo to oni będą w przyszłości decydować o dalszym jej losie - przypomniał.
Oprócz starosty głos zabrali także: zastępca burmistrza Słubic Roman Siemiński, burmistrz Frankfurtu ds. rozwoju miejskiego, budownictwa, ochrony środowiska i kultury Markus Derling, sekretarz stanu i pełnomocnik Brandenburgii w rządzie federalnym ds. stosunków międzynarodowych Martin Gorholt, prezydent Viadriny prof. dr Stephan Kudert, a także przedstawiciele wojewody lubuskiego i marszałka województwa.
Następnie przyszedł czas na wręczenie dyplomów młodym "Ambasadorom Europy" oraz symulację posiedzenia Parlamentu Europejskiego. W role europosłów wcieliło się 100 uczniów z Niemiec i Polski, m.in., z Seelow, Beeskow, Fürstenwalde, Cybinki, Zielonej Góry, Nowej Soli, Kłodawy i Dwumiasta, którzy rozmawiali o przyszłości Unii Europejskiej.
To jednak nie wszystko: przez cały dzień, po obu stronach Odry, odbywają się warsztaty, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a także spotkania i dyskusje dla dorosłych. Więcej zdjęć z dzisiejszej inauguracji Dnia Europy znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u, a informacje na temat atrakcji Dnia Europy 2018 tutaj:

http://slubice.pl/pl/wiadomosci/?id=4594

Share