Wiosna w słubickiej bibliotece - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W słubickiej bibliotece jak zwykle wiele się dzieje. Oto kolejna porcja informacji, jakie dostaliśmy od książnicy. Dziękujemy!

- Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny „O pchle, co manier nie miała”, oparty na motywach „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy, w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa. To interaktywne, wesołe przedstawienie, w którym dzieci poprzez zabawę uczą się języka angielskiego. Artyści z krakowskiego Teatru Tak z pewnością zapewnią uczestnikom spotkania moc zabawy i radości! 
Przedstawienie odbędzie się w oddziale dla dzieci słubickiej biblioteki 14 maja (poniedziałek) o godz. 9.00. 
Uwaga! Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy o kontakt telefoniczny 95 758 23 72 Zapraszamy!

- Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice bierze udział w obchodach Dnia Europy. Hasło tegorocznego święta brzmi „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe”. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w warsztatach twórczych bez granic ph. „Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają torebki papierowe z elementami w stylu folk. 
Warsztaty odbędą się 9 maja (środa) w godz. 16:00-18:00 w oddziale dla dzieci. Zapisy na warsztaty do 8 maja, osobiście lub telefonicznie, tel. 957582372.

- W dniach 8-15 maja obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi: "(Do)wolność czytania". Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.Słubicka biblioteka przygotowała bogatą ofertę programową, którą znajdziecie na plakacie poniżej.

- 20 kwietnia w bibliotece odbył się po raz XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Wiersza "Ptasie Trele" pt. "Piękna nasza Polska cała” pod patronatem burmistrza Słubic. Głównym organizatorem było Przedszkole nr 1 "Jarzębinka" oraz biblioteka słubicka.

- 25 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.Tym razem rozmawiano o biograficznej powieści Giuseppe Catozzelli „Nie mów, że się boisz”.

- 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki, w oddziale dla dzieci odbyło się przedstawienie pt. "Kopciuszek" w wykonaniu grupy teatralnej ABC ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach pod kierunkiem Doroty Bąbki. Na widowni zasiadły dzieci ze słubickich szkół nr 1 i 2 oraz grupa przedszkolna z "Krasnala Hałabały".

- 17 kwietnia gościła w bibliotece niezwykła postać. Tomasz Sobania to 19-letni człowiek wielu pasji: pisarz, sportowiec, wkrótce aktor, obecnie student filozofii i jeden z najmłodszych w Polsce autorów książek fantasy!

Galerię zdjęć z powyższych wydarzeń znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Udostępnij