Wiosna w słubickiej bibliotece - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

W słubickiej bibliotece jak zwykle wiele się dzieje. Oto kolejna porcja informacji, jakie dostaliśmy od książnicy. Dziękujemy!

- Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny „O pchle, co manier nie miała”, oparty na motywach „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy, w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa. To interaktywne, wesołe przedstawienie, w którym dzieci poprzez zabawę uczą się języka angielskiego. Artyści z krakowskiego Teatru Tak z pewnością zapewnią uczestnikom spotkania moc zabawy i radości! 
Przedstawienie odbędzie się w oddziale dla dzieci słubickiej biblioteki 14 maja (poniedziałek) o godz. 9.00. 
Uwaga! Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy o kontakt telefoniczny 95 758 23 72 Zapraszamy!

- Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice bierze udział w obchodach Dnia Europy. Hasło tegorocznego święta brzmi „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe”. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w warsztatach twórczych bez granic ph. „Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają torebki papierowe z elementami w stylu folk. 
Warsztaty odbędą się 9 maja (środa) w godz. 16:00-18:00 w oddziale dla dzieci. Zapisy na warsztaty do 8 maja, osobiście lub telefonicznie, tel. 957582372.

- W dniach 8-15 maja obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi: "(Do)wolność czytania". Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.Słubicka biblioteka przygotowała bogatą ofertę programową, którą znajdziecie na plakacie poniżej.

- 20 kwietnia w bibliotece odbył się po raz XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Wiersza "Ptasie Trele" pt. "Piękna nasza Polska cała” pod patronatem burmistrza Słubic. Głównym organizatorem było Przedszkole nr 1 "Jarzębinka" oraz biblioteka słubicka.

- 25 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.Tym razem rozmawiano o biograficznej powieści Giuseppe Catozzelli „Nie mów, że się boisz”.

- 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki, w oddziale dla dzieci odbyło się przedstawienie pt. "Kopciuszek" w wykonaniu grupy teatralnej ABC ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach pod kierunkiem Doroty Bąbki. Na widowni zasiadły dzieci ze słubickich szkół nr 1 i 2 oraz grupa przedszkolna z "Krasnala Hałabały".

- 17 kwietnia gościła w bibliotece niezwykła postać. Tomasz Sobania to 19-letni człowiek wielu pasji: pisarz, sportowiec, wkrótce aktor, obecnie student filozofii i jeden z najmłodszych w Polsce autorów książek fantasy!

Galerię zdjęć z powyższych wydarzeń znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Share