Jak świętowaliśmy 3 maja? - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Organizowany corocznie 3 maja Festyn Wincentyński na stałe wpisał się w kalendarz słubickich imprez. W tym roku odbył się on już po raz dziewiętnasty, a zorganizowała go gmina Słubice i parafia pw. NMP Królowej Polski. Powód świętowania był podwójny: 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz święto Matki Bożej Królowej Polski. 


Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele NMP Królowej Polski, a po południu, na boisku przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, rozpoczął się festyn.
Jak co roku działo się wiele: parafianie sprzedawali własnoręcznie upieczone ciasta, dzieci skakały na dmuchańcach, zwiedzały minizoo, a na scenie pojawili się lokalni (i nie tylko) artyści oraz słubickie przedszkolaki. Nie zabrakło konkursów, zabaw oraz prezentacji sprzętu m.in. straży pożarnej.

W Rzepinie obchody święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza św. w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie przedstawiciele lokalnych instytucji, urzędów oraz organizacji złożyli kwiaty pod pomnikiem „Pomordowanych w Jenieckich Obozach Roboczych". Powiat słubicki reprezentował naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w starostwie Wojciech Skwarek, a wartę honorową przy pomniku objęli harcerze, 

l5

Po części oficjalnej przyszedł czas na część sportową - przy Zespole Szkół wystartowała „Rzepińska Pętla”. W biegach wystartowało ponad 200 zawodników w kilkunastu kategoriach wiekowych, a na mecie na każdego z nich czekały medale oraz słodkie upominki. Nie zabrakło także rundy honorowej, tradycyjnie zwanej „Biegiem Białych Koszul”, w którym wzięli udział elegancko ubrani kibice.

Zapraszamy do galerii na naszym profilu na Facebook'u, dzięki której dowiecie się, jak świętowano 3 maja w Słubicach i w Rzepinie.

Udostępnij