Jak świętowaliśmy 3 maja? - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Organizowany corocznie 3 maja Festyn Wincentyński na stałe wpisał się w kalendarz słubickich imprez. W tym roku odbył się on już po raz dziewiętnasty, a zorganizowała go gmina Słubice i parafia pw. NMP Królowej Polski. Powód świętowania był podwójny: 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz święto Matki Bożej Królowej Polski. 


Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele NMP Królowej Polski, a po południu, na boisku przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, rozpoczął się festyn.
Jak co roku działo się wiele: parafianie sprzedawali własnoręcznie upieczone ciasta, dzieci skakały na dmuchańcach, zwiedzały minizoo, a na scenie pojawili się lokalni (i nie tylko) artyści oraz słubickie przedszkolaki. Nie zabrakło konkursów, zabaw oraz prezentacji sprzętu m.in. straży pożarnej.

W Rzepinie obchody święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza św. w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie przedstawiciele lokalnych instytucji, urzędów oraz organizacji złożyli kwiaty pod pomnikiem „Pomordowanych w Jenieckich Obozach Roboczych". Powiat słubicki reprezentował naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w starostwie Wojciech Skwarek, a wartę honorową przy pomniku objęli harcerze, 

l5

Po części oficjalnej przyszedł czas na część sportową - przy Zespole Szkół wystartowała „Rzepińska Pętla”. W biegach wystartowało ponad 200 zawodników w kilkunastu kategoriach wiekowych, a na mecie na każdego z nich czekały medale oraz słodkie upominki. Nie zabrakło także rundy honorowej, tradycyjnie zwanej „Biegiem Białych Koszul”, w którym wzięli udział elegancko ubrani kibice.

Zapraszamy do galerii na naszym profilu na Facebook'u, dzięki której dowiecie się, jak świętowano 3 maja w Słubicach i w Rzepinie.

Share