Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze przyciągnęły małych i dużych - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Kolejna edycja Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych, które odbyły się w niedzielę w słubickim Centrum Ogrodniczym Agrogobex, przyciągnęła wielu spragnionych wiedzy o uprawianiu i pielęgnacji roślin, nie tylko tych ozdobnych. 


Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt z ogrodnictwem, dla innych powtórka z zajęć rodzinnych. A dla wszystkich - mnóstwo radości i zabawy, tym bardziej, że posadzoną własnoręcznie roślinę można było zabrać ze sobą!
W tym roku nie obyło się bez nowości: imprezę, którą poprowadził dziennikarz Witold Czuksanow, połączono z akcją charytatywną. W jej ramach przy Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasza Chata" powstanie... ogród. 
- Przygotujemy ogród tematyczny, podzielony na różne uprawy, m.in. warzywa czy zioła. Będzie też minisad owocowy oraz foliowy tunel. Chcemy pokazać dzieciom różne możliwości upraw i sprawić, by cieszyły się ogrodem przez lata - tłumaczy Maciej Piosik, właściciel Agrogobexu.
Organizatorem imprezy była marka Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych. Jej przedstawiciele zaprosili sklepy i centra ogrodnicze do włączenia się w działalność charytatywną. Słubicki Agrogobex był "na tak". 
- Kiedy ujrzeliśmy informację o tej akcji, od razu zdecydowaliśmy się zgłosić nasz udział - podkreśla M. Piosik. Dodajmy, że rekultywację terenu pod przyszły ogród dzieciaków z "Naszej Chaty" zgodził się wykonać nieodpłatnie Andrzej Taryna z Bieganowa. Dziękujemy! 
A organizatorzy dziękują wszystkim, włączając w to pracowników Agrogobexu, za niedzielny festyn i sporą frekwencję. Uczestników warsztatów odwiedził także starosta Marcin Jabłoński.

Udostępnij