Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze przyciągnęły małych i dużych - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Kolejna edycja Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych, które odbyły się w niedzielę w słubickim Centrum Ogrodniczym Agrogobex, przyciągnęła wielu spragnionych wiedzy o uprawianiu i pielęgnacji roślin, nie tylko tych ozdobnych. 


Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt z ogrodnictwem, dla innych powtórka z zajęć rodzinnych. A dla wszystkich - mnóstwo radości i zabawy, tym bardziej, że posadzoną własnoręcznie roślinę można było zabrać ze sobą!
W tym roku nie obyło się bez nowości: imprezę, którą poprowadził dziennikarz Witold Czuksanow, połączono z akcją charytatywną. W jej ramach przy Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasza Chata" powstanie... ogród. 
- Przygotujemy ogród tematyczny, podzielony na różne uprawy, m.in. warzywa czy zioła. Będzie też minisad owocowy oraz foliowy tunel. Chcemy pokazać dzieciom różne możliwości upraw i sprawić, by cieszyły się ogrodem przez lata - tłumaczy Maciej Piosik, właściciel Agrogobexu.
Organizatorem imprezy była marka Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych. Jej przedstawiciele zaprosili sklepy i centra ogrodnicze do włączenia się w działalność charytatywną. Słubicki Agrogobex był "na tak". 
- Kiedy ujrzeliśmy informację o tej akcji, od razu zdecydowaliśmy się zgłosić nasz udział - podkreśla M. Piosik. Dodajmy, że rekultywację terenu pod przyszły ogród dzieciaków z "Naszej Chaty" zgodził się wykonać nieodpłatnie Andrzej Taryna z Bieganowa. Dziękujemy! 
A organizatorzy dziękują wszystkim, włączając w to pracowników Agrogobexu, za niedzielny festyn i sporą frekwencję. Uczestników warsztatów odwiedził także starosta Marcin Jabłoński.

Share