Powiatowa Rada Seniorów murem za Ośrodkiem Geriatrii w Torzymiu - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

19 kwietnia członkowie Powiatowej Rady Seniorów: Barbara Kwiatkowska (przewodnicząca), Grażyna Dereń, Andrzej Pych oraz Jan Skałecki spotkali się z prezesem Lubuskiego Szpitala Specjalistyczno  - Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Katarzyną Lebiotkowską i dyrektorem ds. inwestycji Tomaszem Pisarkiem.

W rozmowach uczestniczyła także członek zarządu powiatu i przewodnicząca komisji sfery społecznej przy Radzie Powiatu Danuta Sawicka.

Tematem spotkania była inicjatywa i problemy związane z utworzeniem Ośrodka Geriatrii w torzymskiej lecznicy.

Jak się dowiadujemy od członków Powiatowej Rady Seniora, prezes zarządu bardzo szczegółowo przedstawiła strategię powstania Ośrodka Geriatrii, który docelowo działałby w formie Zakładu Opieki Leczniczej (35 łóżek), Oddziału Geriatrii (30 łóżek), Poradni Geriatrycznej, Obszaru Gimnastyczno-Rehabilitacyjnego i Fizjoterapii oraz Obszaru Pobytu Dziennego (10-15 miejsc), w tym pomieszczeń do terapii zajęciowej.

 - Szpital w Torzymiu posiada możliwości infrastrukturalne, kadrowe i organizacyjne do podjęcia się tego zadania, ale problemem są pieniądze.  Dlatego wystosowano licznie poparty przez organizacje i stowarzyszenia apel w tej sprawie do władz wojewódzkich, samorządowych i NFZ z południowej części województwa – mówi nam Barbara Kwiatkowska - Zobowiązaliśmy się przyłączyć do apelu poprzez listy poparcia naszych seniorów zrzeszonych w różnych związkach i stowarzyszeniach powiatu słubickiego – dodaje szefowa Powiatowej Rady Seniora.

Podczas wizyty w Torzymiu nie zabrakło zwiedzania nowo powstałego  Lubuskiego Centrum Pulmonologii. - Jest ono przepięknie urządzone i wyposażone. Być może doczekamy się Ośrodka Geriatrii w takim wydaniu – ma nadzieję B. Kwiatkowska.

torzym lubuskie centrum pulmonologii

Warto również przypomnieć, że prawie miesiąc wcześniej w torzymskiej lecznicy odbyła się I Lubuska Konferencja Geriatryczna pod hasłem „Życie jest piękne w każdym wieku”. Prócz przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych obecni byli także członkowie Lubuskiej Społecznej Rady Seniora.   - Celem konferencji było poszerzenie wiedzy oraz wymiana doświadczeń lekarzy geriatrów zajmujących się diagnostyką, leczeniem oraz rehabilitacją schorzeń charakterystycznych dla osób w podeszłym wieku – relacjonuje B. Kwiatkowska.

 

Udostępnij