Kolejny sukces powiatu słubickiego - w trosce o użytkowników dróg. - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Niedawno pisaliśmy o uzyskaniu przez powiat słubicki środków z funduszy europejskich na dofinansowanie budowy dróg powiatowych w gminie Cybinka i Górzyca, na które starosta Marcin Jabłoński wraz z zarządem powiatu podpisali umowy

z wojewodą lubuskim, a już mamy informację o kolejnym sukcesie – pozyskano około 3.300.000 EUR na przebudowę dróg.

Tym razem z programu INTERREG V  2014-2020, między innymi, na bardzo ważną inwestycję – droga powiatowa z Nowych Biskupic do Rzepina. "Chyba każdy mieszkaniec powiatu  poruszający się pojazdem drogowym miał okazję doznać średniej przyjemności poruszania się tą drogą. Jej przebudowa znacząco poprawi komfort jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo poruszających się nią osób.” – podkreśla starosta Marcin Jabłoński.

Pieniądze pozyskano w ramach wspólnego polsko – niemieckiego projektu, którego stroną wiodącą jest Powiat Słubicki, a partnerem niemiecki powiat  Odra – Szprewa. W sumie partnerzy otrzymają około 3.300.000 EUR na dwie drogi. Po stronie polskiej droga  nr 1254F o długości 8.7 km – doskonale nam znana i opisana powyżej i po stronie niemieckiej droga nr K6755 o długości 3.7 km. Obie mają funkcję ponadregionalną oraz transgraniczną. Droga powiatowa 1254F to jedyny alternatywny dojazd do autostrady A2 w Polsce, a droga K6755 do autostrad A10 i A12 w Niemczech. Z punktu widzenia gospodarki obie drogi mają bardzo istotne znaczenie dla obu regionów.

Udostępnij