W słubickiej bibliotece zrobiło się świątecznie - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki oraz niezwykle kolorowe warsztaty wielkanocne - oto kolejna garść informacji z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach, wraz z obszerną fotogalerią (możecie ją

obejrzeć na naszym profilu na Facebook'u). Dziękujemy!

- Podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, burzę dyskusji wywołała książka Małgorzaty Wardy „Ta, którą znam”. Powieść nie należy do tych lekkich i przyjemnych, bowiem autorka porusza bolesne kwestie, które nie powinny być przemilczane. Kolejne potkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia o godz. 15.00, w oddziale dla dorosłych. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Giuseppe Catozzella "Nie mów, że się boisz". Serdecznie zapraszamy!

- 21 i 22 marca zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj i wykonania tradycyjnych, kolorowych palm wielkanocnych. 
Pierwszego dnia warsztatów, w oddziale dla dzieci, uczestnicy zajęć ozdabiali styropianowe jaja wykorzystując papierowe serwetki z wzorami wielkanocnymi, wstążki, piórka i błyszczące cekiny. Na najmłodszych uczestników czekał miniwarsztacik wielkanocny, gdzie można było wykonać tradycyjne ozdoby świąteczne: papierowe pisanki i zajączki na patyku. Wszystkie ozdoby były niepowtarzalne, wyjątkowe, a co najważniejsze wykonane samodzielnie. 
W drugi dzień warsztatów oddział dla dorosłych zamienił się w pracownię rękodzieła artystycznego pt.”Palma wielkanocna”. Wszyscy uczestnicy mieli wspaniałą zabawę przy tworzeniu pięknych i bogato zdobionych palm wielkanocnych! Do wykonania palm wykorzystali bukszpan, zboża, kolorowe wstążki, ozdoby i kwiaty z bibułki. A dla najmłodszych znalazł się również miniwarsztacik wielkanocny.
Wszystkim naszym Czytelnikom i Mieszkańcom powiatu słubickiego życzymy zdrowych, rodzinnych świąt wielkanocnych!

Dyrektor i pracownicy BPMiG w Słubicach

Udostępnij