W słubickiej bibliotece zrobiło się świątecznie - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki oraz niezwykle kolorowe warsztaty wielkanocne - oto kolejna garść informacji z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach, wraz z obszerną fotogalerią (możecie ją

obejrzeć na naszym profilu na Facebook'u). Dziękujemy!

- Podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, burzę dyskusji wywołała książka Małgorzaty Wardy „Ta, którą znam”. Powieść nie należy do tych lekkich i przyjemnych, bowiem autorka porusza bolesne kwestie, które nie powinny być przemilczane. Kolejne potkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia o godz. 15.00, w oddziale dla dorosłych. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Giuseppe Catozzella "Nie mów, że się boisz". Serdecznie zapraszamy!

- 21 i 22 marca zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj i wykonania tradycyjnych, kolorowych palm wielkanocnych. 
Pierwszego dnia warsztatów, w oddziale dla dzieci, uczestnicy zajęć ozdabiali styropianowe jaja wykorzystując papierowe serwetki z wzorami wielkanocnymi, wstążki, piórka i błyszczące cekiny. Na najmłodszych uczestników czekał miniwarsztacik wielkanocny, gdzie można było wykonać tradycyjne ozdoby świąteczne: papierowe pisanki i zajączki na patyku. Wszystkie ozdoby były niepowtarzalne, wyjątkowe, a co najważniejsze wykonane samodzielnie. 
W drugi dzień warsztatów oddział dla dorosłych zamienił się w pracownię rękodzieła artystycznego pt.”Palma wielkanocna”. Wszyscy uczestnicy mieli wspaniałą zabawę przy tworzeniu pięknych i bogato zdobionych palm wielkanocnych! Do wykonania palm wykorzystali bukszpan, zboża, kolorowe wstążki, ozdoby i kwiaty z bibułki. A dla najmłodszych znalazł się również miniwarsztacik wielkanocny.
Wszystkim naszym Czytelnikom i Mieszkańcom powiatu słubickiego życzymy zdrowych, rodzinnych świąt wielkanocnych!

Dyrektor i pracownicy BPMiG w Słubicach

Share