Umowy na dofinansowanie remontu dróg powiatowych już podpisane, a przetargi ogłoszone! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

-Te inwestycje pokazują, jak ważna dla mieszkańców naszego powiatu jest jego współpraca z gminami - podkreślał w czwartek starosta Marcin Jabłoński, podczas podpisywania umów na dofinansowanie przebudowy i remontu dwóch dróg

powiatowych. 

Zgadzali się z nimi szefowie gmin, na terenie których biegną owe drogi: burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk oraz Ośna Lubuskiego - Stanisław Kozłowski.
Łączna wartość projektów to blisko 2 miliony 600 tysięcy złotych!

W gminie Cybinka...

Przypomnijmy: pierwsza inwestycja to remont 1,5 - kilometrowego odcinka od drogi krajowej nr 29, prowadzącego przez Kłopot i Krzesin do granicy powiatu (Ten etap obejmuje odcinek od km 7+980 do km 9+400). To jednak nie wszystko.
- Jezdnia będzie poszerzona z czterech do sześciu metrów, odbudowane będą przydrożne rowy, powstaną też perony autobusowe– wylicza Jan Stachowiak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Jest to kolejny etap prac i kontynuacja wcześniejszego zadania wykonanego w 2015 r. na odcinku 3,83 km.
Całkowita wartość remontu to 1.403.927 zł. Połowę tej kwoty udało się pozyskać ze środków unijnych, z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. 
Drugą połową, czyli ponad 700 tys. zł, podzielą się: powiat słubicki oraz gmina Cybinka. Każdy z samorządów przeznaczy na inwestycję ze swoich środków ponad 350 tys. zł.

...i w gminie Ośno Lubuskie

Przebudowana też zostanie droga powiatowa ze Smogór do Boczowa, od skrzyżowania drogą wojewódzką nr 137 do drogi krajowej nr 92, na odcinku 1,37 km (w km od 2+430 do km 3+800). Tu także jezdnia doczeka się poszerzenia. Ponadto odbudowane zostaną rowy przydrożne, będą perony autobusowe, zaś w samych Smogórach powstanie 80-metrowy chodnik. Całkowity koszt prac to 1.187.466 zł, z czego 593.733 zł to pieniądze z Unii Europejskiej. Połowę z nich - 296.866 zł otrzymał na inwestycję powiat słubicki, tyle samo zaś gmina Ośno Lubuskie.

Zielone światło dla obu inwestycji

Umowy na dofinansowanie podpisali 13 marca z wojewodą Władysławem Dajczakiem starosta Marcin Jabłoński, jego zastępca Leopold Owsiak, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Anny Górskiej. Przetargi na realizację prac zostały już ogłoszone.

Udostępnij