Podziękowaliśmy naszym rodzinom zastępczym - Powiat Słubicki

Prawo jazdy, pozwolenie na budowę czy mapka geodezyjna - to, że takie rzeczy można załatwić w starostwie, wie chyba każdy. Ale ten jeden raz w roku dochodzi coś jeszcze, zupełnie niezwiązane z urzędowymi formalnościami - to fantastyczna zabawa! Czy to w ogóle możliwe?

- Dziś po raz czwarty udowodniliśmy, że jak najbardziej - mówił starosta Leszek Bajon, który wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zaprosił rodziny zastępcze z całego powiatu oraz dzieci z „Naszej Chaty” na piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Czego tu nie było! Ogromne dmuchańce od kunowickiej „Uśmiechniętej planety”, popcorn, naleśniki, ciasto, pierogi i przysmaki z grilla. Furorę robiły: cymbergaj, konsole z grami, siłomierz czy refleksomierz. Były też wirtualne gogle, balonowe cuda, tatuaże, bańki mydlane, a nawet automat do koszykówki.

Nie mogło zabraknąć podziękowań dla członków rodzin zastępczych - przekazano je wraz z upominkami. - Prócz serca dajecie tym dzieciom szansę na lepsze życie - podkreślał starosta.

Raz jeszcze dziękujemy za to, co robicie na co dzień i za... dzisiejszą zabawę! Zapraszamy do fotogalerii, którą znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Piknik zorganizowano w ramach projektu pn. „Aktywizacja drogą do sukcesu”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027, Priorytet 6. Fundusze Europejskie na wsparcie obywateli, Działania 6.9 Aktywna integracja społeczno-zawodowa.

uej