Radni zdecydowali – I sesja Rady Powiatu nowej kadencji za nami - Powiat Słubicki

Podczas dzisiejszej sesji radni wybrali prezydium Rady Powiatu. W fotelu przewodniczącego pozostał Wiesław Kołosza, zaś jego zastępcami zostali ponownie: Ryszard Chustecki i Bogdan Hajkowicz.

Prócz prezydium rady radni wybrali dzisiaj również zarząd powiatu. Starostą słubickim po raz kolejny został Leszek Bajon, zaś wicestarostą Regina Waszkiewicz. Funkcję członków zarządu powiatu powierzono: Maciejowi Błońskiemu, Krystianowi Pastuszakowi i Patrykowi Rudzińskiemu.

- Państwa wybór dowodzi, że w minionej, niełatwej kadencji, której spora część zdominowana była przez wojnę w Ukrainie oraz pandemię, dobrze wykonywałem swoją pracę. I w taki sposób zamierzam ją kontynuować – zapowiadał starosta. Również wicestarosta podziękowała radnym za zaufanie. - Od dwóch miesięcy jestem sekretarzem powiatu. Mam nadzieję, że wicestarostą pozostanę dłużej – śmiała się R. Waszkiewicz.

Nowo wybranemu prezydium Rady Powiatu oraz staroście, wicestaroście i członkom zarządu powiatu pogratulował także marszałek województwa Marcin Jabłoński, deklarując dalszą współpracę na linii powiat słubicki – Urząd Marszałkowski.