"Lubuskie wita wiosnę" w Słubicach - koncertowo i prozdrowotnie - Powiat Słubicki

To był dopiero wieczór! W piątek aula Collegium Polonicum pękała w szwach. I nic dziwnego: Kasia Kowalska to marka sama w sobie, a jej koncert można określić jednym słowem: fantastyczny.

To w ramach organizowanej przez Urząd Marszałkowski akcji „Lubuskie wita wiosnę”. - Każde miejsce naszego województwa jest równie ważne i staramy się, by atrakcyjne wydarzenia odbywały się nie tylko w Gorzowie i Zielonej Górze, ale w każdym mieście naszego regionu – mówił przed koncertem marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński. Towarzyszył mu starosta Leszek Bajon.

Jednak „Lubuskie wita wiosnę” nie tylko muzycznymi doznaniami - w holu uczelni swoje stoisko miał m.in. Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, przy którym zachęcano do profilaktyki. Można było zrobić sobie podstawowe badania, nie zabrakło stoisk Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach oraz Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu.