105 lat temu Polska powróciła na mapę świata - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Działo się w sobotę, oj działo! Bo właśnie w taki sposób należy celebrować tak ważne, ale i radosne święto.

Najpierw uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości w Słubicach, by potem przenieść się do Gorzowa, dla kibicowania naszym świeżo upieczonym kadetom. Ale po kolei.

Samorządowcy, przedstawiciele szkół, instytucji, służb mundurowych oraz wielu organizacji i stowarzyszeń, wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości, które tradycyjnie odbyły się w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach. Nie zabrakło licznych pocztów sztandarowych, w tym również powiatu słubickiego.

Była msza za ojczyznę, apel pamięci oraz złożenie kwiatów w panteonie żołnierza polskiego. Współorganizatora uroczystości starostę Leszka Bajona reprezentował przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, wraz ze swoim zastępcą Ryszardem Chusteckim, który odczytał list od starosty. Oto jego fragment:

- Dziś, podczas jakże ważnego święta, słyszymy wokół nas słowo "wolność" odmieniane przez wszystkie przypadki. Wywalczona 105 lat temu owa wolność to również swoboda, prawo i obowiązek stanowienia o swoim kraju, możliwość i przywilej wybierania tych, którzy nami, w demokratyczny sposób, rządzą. Niedawne wybory do parlamentu pokazały, że Polakom wciąż nieobce są terminy „wolność”, „niezawisłość”, a także „jedność”, „praworządność” i „demokracja”. Nowa, rozpoczynająca się właśnie powyborcza rzeczywistość pokazuje i pokazywać będzie w kolejnych latach przywiązanie naszych rodaków do najważniejszych wartości, z których pragnienie wolności wciąż i niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu – pisał starosta, który uczestniczył dziś w wojewódzkich obchodach Dnia Niepodległości, w Gorzowie Wielkopolskim.

A tam? Prawdziwe święto dla kadetów nowo utworzonej klasy mundurowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach, którzy złożyli ślubowanie!

Doprawdy, trudno o lepszą chwilę.

Powodzenia!

Udostępnij