105 lat temu Polska powróciła na mapę świata - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Działo się w sobotę, oj działo! Bo właśnie w taki sposób należy celebrować tak ważne, ale i radosne święto.

Najpierw uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości w Słubicach, by potem przenieść się do Gorzowa, dla kibicowania naszym świeżo upieczonym kadetom. Ale po kolei.

Samorządowcy, przedstawiciele szkół, instytucji, służb mundurowych oraz wielu organizacji i stowarzyszeń, wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości, które tradycyjnie odbyły się w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach. Nie zabrakło licznych pocztów sztandarowych, w tym również powiatu słubickiego.

Była msza za ojczyznę, apel pamięci oraz złożenie kwiatów w panteonie żołnierza polskiego. Współorganizatora uroczystości starostę Leszka Bajona reprezentował przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, wraz ze swoim zastępcą Ryszardem Chusteckim, który odczytał list od starosty. Oto jego fragment:

- Dziś, podczas jakże ważnego święta, słyszymy wokół nas słowo "wolność" odmieniane przez wszystkie przypadki. Wywalczona 105 lat temu owa wolność to również swoboda, prawo i obowiązek stanowienia o swoim kraju, możliwość i przywilej wybierania tych, którzy nami, w demokratyczny sposób, rządzą. Niedawne wybory do parlamentu pokazały, że Polakom wciąż nieobce są terminy „wolność”, „niezawisłość”, a także „jedność”, „praworządność” i „demokracja”. Nowa, rozpoczynająca się właśnie powyborcza rzeczywistość pokazuje i pokazywać będzie w kolejnych latach przywiązanie naszych rodaków do najważniejszych wartości, z których pragnienie wolności wciąż i niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu – pisał starosta, który uczestniczył dziś w wojewódzkich obchodach Dnia Niepodległości, w Gorzowie Wielkopolskim.

A tam? Prawdziwe święto dla kadetów nowo utworzonej klasy mundurowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach, którzy złożyli ślubowanie!

Doprawdy, trudno o lepszą chwilę.

Powodzenia!

Share