Zaczynamy przygotowania do zimy - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Omówienie przygotowania gmin i powiatowych służb do nadchodzącej zimy - to główny temat posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zwołał dziś starosta Leszek Bajon. Obecni byli przedstawiciele gmin powiatu, funkcjonariusze policji i straży pożarnej oraz szefowie powiatowych jednostek.

Rozmawiano o zapewnieniu przejezdności dróg w razie intensywnych opadów śniegu oraz o bezpieczeństwie dużych budynków o płaskim dachu. Była też mowa o zapobieganiu odmrożeniom u dzieci i młodzieży, ponadto omówiono działania prewencyjne i informacyjne, dotyczące zagrożeń wynikających z rozpoczęcia okresu grzewczego.

Szczególny akcent położono na zagadnienia związane z udzielaniem pomocy osobom starszym, samotnym i chorym. Omówiono też działania prewencyjne w stosunku do osób bezdomnych, z zapewnieniem im schronienia na czele. Rozmawiano także o akcji lodołamania na Odrze, by podczas zimy zapobiec powodzi.

Ponadto wysłuchano informacji szefa Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie, a powiatowy lekarz weterynarii poruszył temat występowania i zwalczania ptasiej grypy, wścieklizny oraz afrykańskiego pomoru świń.

Udostępnij