Powiat słubicki z dwiema nagrodami za sprawne wykorzystywanie unijnych pieniędzy! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

To, że Lubuskie jest warte zachodu, wiadomo nie od teraz. Jednak nasze województwo bez środków z Unii Europejskiej wyglądałoby zupełnie inaczej.

– I właśnie ci, którzy owe pieniądze pozyskali, a następnie spożytkowali w ostatnich latach w najlepszy sposób, zostaną docenieni. Cieszę się, że stanie się to w naszym starostwie – mówił dziś starosta Leszek Bajon, tuż przed wręczaniem nagród w ramach konkursu „Fundusze europejskie warte zachodu”.

Te prestiżowe wyróżnienia, tym razem dla beneficjentów z powiatów słubickiego i sulęcińskiego, wręczał poseł Waldemar Sługocki wraz z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim. A oto złota czwórka:

W kategorii „Atrakcyjny region” zwyciężył powiat słubicki za projekt „Zielona przystań powiatu”, w ramach którego utworzono w Cybince dzienny dom pobytu dla seniorów. Powiat słubicki otrzymał także nagrodę w kategorii „Zdrowy region” – to za realizowany przez szpital w Słubicach projekt „Sprawni w pracy, sprawni w życiu”.

W kategorii „Społeczny region” nagroda powędrowała do gminy Słońsk, za projekt „Dobre przedszkole”, zaś w kategorii „Zielony region” na podium znalazła się gmina Krzeszyce, realizująca projekt „Termomodernizacja, przebudowa i rozbudowa Zespołu Edukacyjnego w Kołczynie”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Udostępnij