Powiat słubicki z dwiema nagrodami za sprawne wykorzystywanie unijnych pieniędzy! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

To, że Lubuskie jest warte zachodu, wiadomo nie od teraz. Jednak nasze województwo bez środków z Unii Europejskiej wyglądałoby zupełnie inaczej.

– I właśnie ci, którzy owe pieniądze pozyskali, a następnie spożytkowali w ostatnich latach w najlepszy sposób, zostaną docenieni. Cieszę się, że stanie się to w naszym starostwie – mówił dziś starosta Leszek Bajon, tuż przed wręczaniem nagród w ramach konkursu „Fundusze europejskie warte zachodu”.

Te prestiżowe wyróżnienia, tym razem dla beneficjentów z powiatów słubickiego i sulęcińskiego, wręczał poseł Waldemar Sługocki wraz z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim. A oto złota czwórka:

W kategorii „Atrakcyjny region” zwyciężył powiat słubicki za projekt „Zielona przystań powiatu”, w ramach którego utworzono w Cybince dzienny dom pobytu dla seniorów. Powiat słubicki otrzymał także nagrodę w kategorii „Zdrowy region” – to za realizowany przez szpital w Słubicach projekt „Sprawni w pracy, sprawni w życiu”.

W kategorii „Społeczny region” nagroda powędrowała do gminy Słońsk, za projekt „Dobre przedszkole”, zaś w kategorii „Zielony region” na podium znalazła się gmina Krzeszyce, realizująca projekt „Termomodernizacja, przebudowa i rozbudowa Zespołu Edukacyjnego w Kołczynie”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Udostępnij