W starostwie o leczeniu bez granic - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Tworzenie dobrych warunków dla wspólnych projektów i inicjatyw, w szczególności w celu umożliwienia wymiany doświadczeń i wiedzy – to główne założenia transgranicznej współpracy w zakresie ochrony zdrowia.

O tym rozmawiał wczoraj w starostwie starosta Leszek Bajon z wiceburmistrzem Frankfurtu nad Odrą Jensem Marcelem Ullrichem, podczas roboczego spotkania. Byli również przedstawiciele: słubickiego szpitala (prezes Adam Koniuk i wiceprezes Magdalena Wiadomska-Łażewska), kliniki we Frankfurcie (dyrektor Jan Jakobitz wraz z naczelnym lekarzem Mathiasem Strowskim) i tamtejszego Międzynarodowego Stowarzyszenia Współpracy w Medycynie „Mediciner” (prezes Joanna Józefiak i menadżer Jędrzej Suchorowski).

Nie zabrakło dyrektora Centrum Medycznego „Brandmed” w Słubicach Wiesława Pucka oraz Marcina Krzymuskiego, odpowiedzialnego za zarządzanie projektami we Frankfurcie.

W ramach owej współpracy zostanie przygotowany wspólny list intencyjny, a następnie projekt, wspierany przez Fundusz Małych Projektów Euroregionu „Pro Europa Viadrina”, w celu wypracowania rozwiązań i pomysłów w zakresie wspólnego zarządzania kryzysowego, medycyny ratunkowej i współpracy w sytuacjach kryzysowych. Częścią projektu będzie przygotowanie konferencji tematycznej do końca tego roku. – Będziemy także wzajemnie się wspierać, jeśli chodzi o pozyskiwanie i kształcenie pracowników wykwalifikowanych w dziedzinie medycyny i opieki – podkreśla starosta.

Dziękujemy za przybycie! / Danke für Ihr Kommen!

Udostępnij