Trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego projektu "Aktywny samorząd" - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Uprzejmie informujemy, iż Powiat Słubicki kontynuuje realizację pilotażowego programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jednostką odpowiedzialną 
za wykonywanie

zadań w ramach Programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

W związku z powyższym przypominamy, że od dnia 1 marca 2018 r. trwa nabór wniosków w ramach programu „Aktywny samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Program skierowany jest do osób posiadających znaczny bądź umiarkowany stopień niepełnosprawności, pobierających naukę w szkole policealnej, kolegium lub szkole wyższej. W ramach ww. programu można ubiegać się o dofinansowanie kosztów nauki, obejmujących:

  • ·        Opłatę za naukę(czesne)
  • ·        Dodatek na pokrycie kosztów kształcenia(inne wydatki związane 
    z pobieraniem nauki)

Wnioski o dofinansowanie nauki w semestrze letnim roku szkolnego/akademickiego 2017/2018 przyjmowane będą do dnia 30 marca 2018 r.

Więcej informacji o programie można uzyskać:

- w siedzibie PCPR w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28, 69-100 Słubice

- pod nr telefonu 95 758 21 40 wew. 23

- na stronie internetowej www.centrumslubice.pl

Udostępnij