Dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - zapraszamy na Drzwi Otwarte! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Wszystkim członkom rodzin zastępczych z powiatu słubickiego, z okazji ich święta składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie oraz opiekę i troskę - mówi starosta Leszek Bajon, który wraz z szefową Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anną Gołębiowską zaprasza zainteresowanych założeniem takiej rodziny na Drzwi Otwarte – odbędą się one dziś, od 10.00 do 14.00 w PCPR.

- Wychowywanie w rodzinie zastępczej jest ogromną szansą dla każdego dziecka, marzącego o posiadaniu własnych, kochających bliskich. Dlatego w powiecie słubickim nieustannie trwa akcja poszukiwania rodzin zastępczych – tłumaczy starosta. Warto pamiętać, że ustanowiony 17 lat temu decyzją sejmu i obchodzony dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to okazja nie tylko do złożenia podziękowań rodzicom zastępczym, ale również czas, by głośno mówić o potrzebach tychże rodzin.

Udostępnij