Szef lubuskiego PFRON-u popiera ideę powstania Domu Dziennego Pobytu Seniora - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Tuż po wczorajszym przekazaniu trzech mikrobusów, które, przypomnijmy, zakupiono dzięki dofinansowaniu z PFRON-u, starosta Marcin Jabłoński oraz członek zarządu powiatu Amelia Szołtun pokazali szefowi lubuskiego

oddziału PFRON-u Andrzejowi Goni miejsce, gdzie już wkrótce powstanie Dom Dziennej Opieki dla Seniorów. 
- Środki przyznawane przez PFRON służą między innymi takim własnie inicjatywom. W ramach naszych możliwości będziemy starali się pomóc w dofinansowaniu tej placówki - zapowiadał A. Gonia, oglądając remontowane pomieszczenia przy ul. Mickiewicza w Słubicach, które już niedługo posłużą naszym seniorom. 
Przypomnijmy: powiat słubicki złożył wniosek do PFRON-u o dofinansowanie remontu łazienek w Dziennym Domu Pobytu Seniora. Wnioskowana kwota to ponad 36,5 tysiąca złotych, czyli połowa niezbędnych na ten cel środków. 
To jednak nie wszystko: w połowie lutego dowiedzieliśmy się, że w ramach rządowego projektu Senior+ powiat słubicki dostanie aż 300 tys. na prace budowlane i wyposażenie placówki.
Starosta Marcin Jabłoński podkreśla, że to nie koniec starań o dofinansowana powstającej placówki ze środków zewnętrznych. 
- Tworząc to miejsce mieliśmy na uwadze kilka ważnych celów. Nasi seniorzy będą mieli wreszcie swoją przestrzeń, gdzie, otoczeni fachową opieką, będą mogli się spotykać i miło spędzać czas. Będą mogli tu także rozmawiać o swoich inicjatywach, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom naszego powiatu - dodaje starosta.

Udostępnij