Szef lubuskiego PFRON-u popiera ideę powstania Domu Dziennego Pobytu Seniora - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Tuż po wczorajszym przekazaniu trzech mikrobusów, które, przypomnijmy, zakupiono dzięki dofinansowaniu z PFRON-u, starosta Marcin Jabłoński oraz członek zarządu powiatu Amelia Szołtun pokazali szefowi lubuskiego

oddziału PFRON-u Andrzejowi Goni miejsce, gdzie już wkrótce powstanie Dom Dziennej Opieki dla Seniorów. 
- Środki przyznawane przez PFRON służą między innymi takim własnie inicjatywom. W ramach naszych możliwości będziemy starali się pomóc w dofinansowaniu tej placówki - zapowiadał A. Gonia, oglądając remontowane pomieszczenia przy ul. Mickiewicza w Słubicach, które już niedługo posłużą naszym seniorom. 
Przypomnijmy: powiat słubicki złożył wniosek do PFRON-u o dofinansowanie remontu łazienek w Dziennym Domu Pobytu Seniora. Wnioskowana kwota to ponad 36,5 tysiąca złotych, czyli połowa niezbędnych na ten cel środków. 
To jednak nie wszystko: w połowie lutego dowiedzieliśmy się, że w ramach rządowego projektu Senior+ powiat słubicki dostanie aż 300 tys. na prace budowlane i wyposażenie placówki.
Starosta Marcin Jabłoński podkreśla, że to nie koniec starań o dofinansowana powstającej placówki ze środków zewnętrznych. 
- Tworząc to miejsce mieliśmy na uwadze kilka ważnych celów. Nasi seniorzy będą mieli wreszcie swoją przestrzeń, gdzie, otoczeni fachową opieką, będą mogli się spotykać i miło spędzać czas. Będą mogli tu także rozmawiać o swoich inicjatywach, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom naszego powiatu - dodaje starosta.

Share