Kolejne 1,7 mln na unowocześnienie słubickiego szpitala! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jak widać na zdjęciu, prace przy termomodernizacji szpitala trwają na całego. Stało się to możliwe dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, który przeznaczył na ten cel początkowo 5 milionów złotych ze środków unijnych, by jakiś czas później "dorzucić" następny milion.

Okazało się, że to nie koniec! Dziś bowiem, na tle remontowanego budynku, zarząd lecznicy podpisał z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim aneks na kolejne dofinansowanie – tym razem wynosi ono 1,7 mln zł.

- Wynikało to między innymi z rosnących cen, także materiałów budowlanych. Teraz, mam nadzieję, inwestycję uda się z powodzeniem doprowadzić do końca – mówił M. Jabłoński.

A trzeba podkreślić, że termomodernizacja to nie tylko docieplenie budynku i kolorystyka. - Zostaną także wymienione okna, piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacje c.o. i elektryczna – w całym szpitalu będzie oświetlenie LED. Nie zabraknie również pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych – wyliczała wiceprezes szpitala Magdalena Wiadomska-Łażewska.

- Kiedy kilka lat temu rozpoczynała się ta kadencja, obiecałem, że w Słubicach powstanie szpital na miarę XXI wieku. I wszystko ku temu zmierza – nie krył radości starosta Leszek Bajon, dziękując za kolejne wsparcie.

Prace mają zakończyć się w listopadzie. Trzymamy zatem kciuki!

Udostępnij