Kolejne 1,7 mln na unowocześnienie słubickiego szpitala! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Jak widać na zdjęciu, prace przy termomodernizacji szpitala trwają na całego. Stało się to możliwe dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, który przeznaczył na ten cel początkowo 5 milionów złotych ze środków unijnych, by jakiś czas później "dorzucić" następny milion.

Okazało się, że to nie koniec! Dziś bowiem, na tle remontowanego budynku, zarząd lecznicy podpisał z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim aneks na kolejne dofinansowanie – tym razem wynosi ono 1,7 mln zł.

- Wynikało to między innymi z rosnących cen, także materiałów budowlanych. Teraz, mam nadzieję, inwestycję uda się z powodzeniem doprowadzić do końca – mówił M. Jabłoński.

A trzeba podkreślić, że termomodernizacja to nie tylko docieplenie budynku i kolorystyka. - Zostaną także wymienione okna, piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacje c.o. i elektryczna – w całym szpitalu będzie oświetlenie LED. Nie zabraknie również pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych – wyliczała wiceprezes szpitala Magdalena Wiadomska-Łażewska.

- Kiedy kilka lat temu rozpoczynała się ta kadencja, obiecałem, że w Słubicach powstanie szpital na miarę XXI wieku. I wszystko ku temu zmierza – nie krył radości starosta Leszek Bajon, dziękując za kolejne wsparcie.

Prace mają zakończyć się w listopadzie. Trzymamy zatem kciuki!

Share