Pomnik "Pamięć i tożsamość" w Ośnie Lubuskim uroczyście poświęcony - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

„Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na teraźniejszość i nie ma prawa do przyszłości” – te słowa Józefa Piłsudskiego umieszczono na pomniku „Pamięć i tożsamość”, odsłoniętym w grudniu nieopodal kościoła św. Jakuba w Ośnie Lubuskim. Monument, który ma przypominać o historycznym dziedzictwie mieszkańców regionu, stanął dzięki staraniom parafii oraz Towarzystwa Patriotycznego „Szczerbiec”.

Wczoraj przyszedł czas na poświęcenie pomnika. Zrobił to biskup diecezjalny zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, tuż po odprawieniu mszy za ojczyznę.

W uroczystości wzięli udział ośnianie, parlamentarzyści, samorządowcy oraz liczne poczty sztandarowe (wśród nich sztandar powiatu słubickiego). Kwiaty pod pomnikiem złożył m.in. starosta Leszek Bajon, nie zabrakło powiatowych radnych: Macieja Błońskiego, Krzysztofa Bohuszki, Bogdana Hajkowicza oraz Jana Hańbickiego.

Dziękujemy za zaproszenie!

 

 

Udostępnij