Pomnik "Pamięć i tożsamość" w Ośnie Lubuskim uroczyście poświęcony - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

„Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na teraźniejszość i nie ma prawa do przyszłości” – te słowa Józefa Piłsudskiego umieszczono na pomniku „Pamięć i tożsamość”, odsłoniętym w grudniu nieopodal kościoła św. Jakuba w Ośnie Lubuskim. Monument, który ma przypominać o historycznym dziedzictwie mieszkańców regionu, stanął dzięki staraniom parafii oraz Towarzystwa Patriotycznego „Szczerbiec”.

Wczoraj przyszedł czas na poświęcenie pomnika. Zrobił to biskup diecezjalny zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, tuż po odprawieniu mszy za ojczyznę.

W uroczystości wzięli udział ośnianie, parlamentarzyści, samorządowcy oraz liczne poczty sztandarowe (wśród nich sztandar powiatu słubickiego). Kwiaty pod pomnikiem złożył m.in. starosta Leszek Bajon, nie zabrakło powiatowych radnych: Macieja Błońskiego, Krzysztofa Bohuszki, Bogdana Hajkowicza oraz Jana Hańbickiego.

Dziękujemy za zaproszenie!

 

 

Udostępnij