Sala gimnastyczna przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii idzie do remontu! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Trudno o lepszy prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej niż ten, który dostali nauczyciele MOS-u w Ośnie Lubuskim - dziś bowiem, w iście jesiennej scenerii parku nieopodal szkoły, starosta Leszek Bajon podpisał z wykonawcą umowę na pierwszy etap modernizacji zabytkowej sali gimnastycznej.

- Zakres tych prac będzie obejmował remont dachu, a także wymianę okien i drzwi. Oczywiście już myślimy o kolejnych etapach i ostatecznym doprowadzeniu sali do stanu używalności. Nie zapominamy przy tym o innych obiektach przy powiatowych placówkach oświatowych, na przykład boisku obok Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach, na budowę którego wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg – zapowiadał starosta. Towarzyszyli mu ośniańscy radni: Maciej Błoński, Józef Apanowicz, Bogdan Hajkowicz i Krzysztof Bohuszko.

Nie zabrakło członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego. Bo, przypomnijmy, to właśnie radni wojewódzcy, w ramach konkursu „Lubuska Baza Sportowa” udzielili powiatowi słubickiemu dotacji w kwocie ok. 165 tysięcy złotych na remont sali. Drugie tyle samorząd powiatowy dołoży ze środków własnych.

- Prace rozpoczną się wkrótce, a powinny zakończyć jeszcze w tym roku – nie kryła radości dyrektorka MOS-u Jolanta Kawecka-Smalec. Trzymamy zatem kciuki za ten i kolejne etapy!

Udostępnij