Sala gimnastyczna przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii idzie do remontu! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Trudno o lepszy prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej niż ten, który dostali nauczyciele MOS-u w Ośnie Lubuskim - dziś bowiem, w iście jesiennej scenerii parku nieopodal szkoły, starosta Leszek Bajon podpisał z wykonawcą umowę na pierwszy etap modernizacji zabytkowej sali gimnastycznej.

- Zakres tych prac będzie obejmował remont dachu, a także wymianę okien i drzwi. Oczywiście już myślimy o kolejnych etapach i ostatecznym doprowadzeniu sali do stanu używalności. Nie zapominamy przy tym o innych obiektach przy powiatowych placówkach oświatowych, na przykład boisku obok Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach, na budowę którego wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg – zapowiadał starosta. Towarzyszyli mu ośniańscy radni: Maciej Błoński, Józef Apanowicz, Bogdan Hajkowicz i Krzysztof Bohuszko.

Nie zabrakło członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego. Bo, przypomnijmy, to właśnie radni wojewódzcy, w ramach konkursu „Lubuska Baza Sportowa” udzielili powiatowi słubickiemu dotacji w kwocie ok. 165 tysięcy złotych na remont sali. Drugie tyle samorząd powiatowy dołoży ze środków własnych.

- Prace rozpoczną się wkrótce, a powinny zakończyć jeszcze w tym roku – nie kryła radości dyrektorka MOS-u Jolanta Kawecka-Smalec. Trzymamy zatem kciuki za ten i kolejne etapy!

Share